https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRACY ‘T-MAC’ MC GRADY, 35 SANİYEDE 13 SAYI!

Okunması Gerekenler

TRACY MC GRADY, kimilerine göre Michael Jordan sonrası en yetenekli oyunculardan, kimilerine göre takım oyunundan uzak, iki ucu keskin bıçak bir yıldız.

İstatistiklere oynadığı için kendisine takılan MCGREEDY yani açgözlü lakabı doğru bir tehşis aslında, en azından İFTİRA statüsüne girmez!

T-MAC’in Kolej kariyeri olmadan NBA’e sıçrayan oyunculardan olması belki mental gelişimini tamamlayamama nedenlerinin başında geliyor. Yetenek olarak belki de hiçbirinden aşağıda olmasa da, uzun vadede hiçbir zaman bir Kobe, LeBron ya da Kevin Durant olamadı..

Onu en iyi anlatan 3 maddeyi yazacaksak; atletizm, geçmek bilmeyen sırt ağrıları ve 35 saniyede attığı 13 sayıyla inanılması güç bir rekor kırdığı 9 Aralık 2004’deki San Antonio Spurs maçı gelebilir.

Bu sürede atılan bu kadar sayının ne anlama geldiğini şöyle de açıklayabiliriz; Böyle bir düz mantık olmaz ama oldu diyelim.. 35 saniyede 13 sayının, maçın tamamı olan 48 dakikaya gelen karşılığı 1134, yazıyla da yazalım TAM TAMINA Bin Yüz Otuz Dört!

İşte size yaklaşık 10 sene öncesine götürüyoruz ve son yarim dakikasına 8 sayı geride girdikleri maçı 81-80 kazanmayı başaran HOUSTON ROCKETS ve TRACY MCGRADY’yi tarihe geçiren saniyeler..

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular