https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HEP BERABER!

Okunması Gerekenler

tolga tufekcioglu2Süleyman Seba sezonunun 2.haftasında Olimpiyat Stadı’nda, Beşiktaş 3 rakibinin de puan kaybettiği haftada ezeli rakiplerini kırmadı ve Rizespor ile 1-1 berabere kaldı!

Bugünün bir diğer maçında Akhisar Belediye’nin Sivasspor’u yenememesi ile de 2 hafta sonunda puan kaybetmeyen takım kalmadı.

Mehmet Özdilek Beşiktaş’ı iyi analiz ederek, sert, önde basan ve kontra ile gol arayan bir hüviyetle takımı sahaya çıkarmış ve bunun getirisini ilk yarıda sıfıra yakın pozisyon verip, 2.yarının hemen başında da bulduğu gol ile taçlandırmıştı..

BJK RIZE 3Rize golden sonra skoru koruma içgüdüsüyle geriye yaslanınca, zaten gol bulma zorunluğundaki Beşiktaş baskısını doğal olarak arttırdı ve oyunu Rizespor’un sahasına yıktı..Ve bu baskı sonucunda Olcay’la golü bulan Beşiktaş aldığı 1 puanla rakiplerinden bir farkı olmadığını gösterdi..

Oyun genelinde Beşiktaş o bildiğimiz tempolu, hızlı oyununu sahaya yansıtamadığı gibi kreatif oyuncu Oğuzhan ve takımın en önemli ismi Demba Ba’nın eksikliğini fazlasıyla hissetti.. Bu arada geçen sene olduğu gibi, bu sene de tarih tekerrür etti ve Milli Takım arası Beşiktaş’a yine yaramadı.

BJK RIZE 2Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu her verdiği karardan döndüğü gibi umarız bu sene açıkladığı maç takvimini de tekrardan düzenleyecektir..

Unutmayalım ki bu takım Perşembe günü Avrupa’da sadece biz Beşiktaş’lıları değil Türkiye’yi temsil edecek!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

tolga.tufekcioglu@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular