https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TRABZON’DA SIRADAN BİR FENER MAÇI !

Okunması Gerekenler

brunoÇiçek böcek meraklısı bir abimiz vakti zamanında Karadeniz yaylalarına gidiyor. Bayır-Çayır dolaşırken bir yandan da hoşuna giden çiçekleri kökünden söküyor. Bunu fark eden yaşlı bir teyze, kendisini uyarıyor, kökünden söküp götüremezsin bunları, yasak diyor. Bu durum bizim abiyi de sinirlendiriyor: Yıllarca İsrailliler geldi, söküp söküp götürdü; onlara niye ses etmediniz diye çıkışınca, Teyze hiç umulmadık bir cevap veriyor: – Uyanamadukkk !! Lan oğlum, bu sefer uyanın artık, şike-mike yok; siz ikinci oldunuz !! Başta Zekeriya birer birer tüyoyorlar memleketten, kandırdılar sizi. Uyanın artık, olaysız bir maç izleyelim daa, diyeceğim ama nerdee ?

FB TS 1Sene başından bu yana Nani 10 numara oynasın diye bir tarafımı yırtıyorum, Pereira yeni akıl etti; buna da şükür. Her iki tarafında kontrollü başladığı maçta sıfır pozisyonla geçen ilk 20 dakikadan sonra Nani’nin başlattığı iki atakta Fenerbahçe tak diye 2-0’ı buldu. İlk golde Hasan Ali’yi kaçırdı, O da topu Alper’le buluşturdu kale sahasında ve Alper’de rahat bir gol attı. İkinci golde Nani, hiç bekletmeden bir atak başlattı orta çizgiden, sonrasında Van Persie, Nani’ye verdi, Nani topu aldı, çekti, rakibi aldattı, kale sahasındaki Volkan’a verdi, o da rakibi yatırıp plaseledi, bildiğin halı saha golü, oy anam oy, 2-0 oluverdi.

FB TS GOLGollerden sonra Fenerbahçe oyunu rölantiye aldı doğal olarak. İlk yarıda solda oynayan Volkan yine o kanadı şenlendirdi. Salih Dursun’un gençliğini yedi, sağda Alper yine çok çalışkandı. Hakem trübünlerin gazını almak için gereksiz iki kartı Alper ve Rvp’ye gösterdi, Trabzonsa acınacak haldeydi. Dikine tek top oynayan bir 10 numara kanat oyuncularının da topu zamanında almasını sağılıyor, hücumda etkinlik artıyor. Hele bir de bir çalım atıp topu ayağından çıkarıyorsa bambaşka şeyler oluyor. Bir de 8 numara olsa böyle, gel keyfim gel. Nani-Diego farkı.

TS FB OLAYİkinci yarıya Trabzon istekli başladı ama nafile. 53. dakikada Nani ceza sahasında Bosingwa’ya çimleri yoldurdu, gol olmadı, 59.da ceza yayından akıllı bir vuruşla Onur’u avladı.. 3-0 60.dakikada ceza sahasının köşesinde Volkan’ı indirdiler. Van Persie scoreboard’u şöyle bir kontrol etti, 61.dakika olsun da öyle vurayım diye, vurdu ve 4-0 oldu. 69.dakikada Alper ve Topal yerini Fernandao ve Ozan’a bıraktı. Fenerbahçe oyunu iyice rolantiye aldı, Pereira 74. dakikada maçın yıldızı Naniyi diego ile değiştirdi.

TS FB OLAY 287.dakikada trübünler karıştı. Sahaya seyirciler indi, bu sefer hakem de dövdüler ve bir Trabzon-Fenerbahçe maçı daha yarıda kaldı. Sahaları uzunca bir müddet kapanacak ama yetmez, o kulübü ibret olsun diye kapatsalar yeri var. Evet işin içinde nefret tohumları ekenler var ama asıl cehalet var. Hem de bu yüzyılda. Sadece utanç duydum. Nasıl bir taraftar, otobüs kurşunlar, hakemi odaya kilitler, sahada hakem döver, hey Alla’m ya !! Rezalet !!

Neyse iyi bir antrenmandı. Bir 10 numaranın ne kadar önemli olduğununu bir kez daha gördük. Volkan Şen de intikamını aldı, o da güzel oldu. Olan, Nani’nin formasını iade etmek zorunda kalan seyirciye oldu. Yazıklar olsun, böyle zihniyete !! Nasıl bir maçtı diye sorarlarsa sıradan bir Trabzon-Fenerbahçe maçıydı, Fenerbahçe yine rahat kazandı, maç yine yarıda kaldı dersiniz !!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : bruno.monte@abcspor.com

twitter : @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular