https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TATSIZ TUZSUZ

Okunması Gerekenler

TATSIZ TUZSUZ

80’li yıllardan kalma kötü
bir şaka vardı..

– Siyahın zıddı? (Beyaz)
– Kar ne renk? (Beyaz)
– Süt ne renk? (Beyaz)

Sonra şu soru sorulurdu:

– İnek ne içer ve ardından cevap gelirdi, süt..

İnek su içer, inek saman yer ama yediği saman ithalse inek Dolar yer Abi, Allah hepimize sabır versin, kulüplerimize de çünkü futbolcu da döviz yer..

Ligin en pahalı kadrosuna sahip iki takımı derbiye çıkıyor, ikisi de lige havlu atmış, çok trajik, daha ilk yarı bitmedi..

Demek ki para vermekle de iş bitmiyor, tecrübeli bir idari ekip olmadan Ali Koç ne yaşadıysa Saran da aynısını yaşar. Zor bir iş topçuyla uğraşması hatta derler ki futbolcunun cenaze namazı kılınmaz.

İbretlik 2 takım size.. İki takviye ile şampiyon olacak kadroyu bir Portekiz Çobanı darmadağın etti, şampiyon kadroya takviye yapan Beşiktaş ta perişan oldu, maçtan ziyade bunlar konuşulmalı..

Fenerbahçe’de Ferdi yoktu, Novak kadrodaydı, Crespo’nun yanında Zajc vardı, Osayi, Mesut, Rossi ve Berisha’yı tercih etmiş Pereira..

Oyunun sık sık faulle, sakatlıkla ve tekrar edilen serbest atışlarla durduğu bir ilk yarı izledik, futbol namına bir şey yoktu ama 3 gol vardı..

Beşiktaş önde presle başladı, ilk 10 dk Fenerbahçe defanstan top çıkmakta çok zorlandı, oyun tamamen Beşiktaş’ın kontrolündeydi ki Fenerbahçe’ye tombaladan bir penaltı çıktı, Fenerbahçe top oynamadan öne geçti..

İstekli Beşiktaş golden sonra baskısını biraz daha artırdı ve 24.dakikada da hakettiği golü buldu ama 2 dakika sonra Vida’yı presiyle hataya zorlayan Rossi’nin kaptığı topla geliştirdiği atakta Berisha takipçiliğini konuşturunca Fenerbahçe bir kolay gol daha buldu ve ilk yarı bu skorla bitti..

Beşiktaş’ın daha derli toplu oynadığı, Fenerbahçe’nin goller dışında herhangi bir hücum aksiyonu gerçekleştiremediği bir ilk yarı oldu. Mesut’un sol önde oynamasından mütevellit kontralarda atak yönü olarak sol kanat seçilmiş, Novak, Szalai ve Zajc aldığı toplarda Mesut’u aradılar ama Szalai ve Novak bu pas girişimlerinde çok başarısız kaldı, plan işlemedi..

Berisha hareketliydi, Rossi sinsi işler peşindeydi her zamanki gibi, Osayi biraz ayak uyduramadı, ağır kaldı, Zajc ve Crespo bildiğimiz gibiydi ilk yarıda..

İkinci yarı bence ortada bir maç oldu, ilk bölümünde Beşiktaş topa biraz daha fazla sahip olan takımdı, o arada golü de buldular, İrfan ve Mert Hakan değişiklikleriyle oyun üstünlüğü Fenerbahçe’nin oldu, Serdar Dursun oyuna girdikten sonra da bir kaç heyecan verici iş de oldu Bjk kalesinde ama gol olmadı..

Maçın kırılma anı diye bir şey yoktu ama taraftarın bir kırılma anı vardı, 90+5 de Bathsuai’nin direğe isabet eden topu Ali Koç istifa seslerini beraberinde getirdi..

Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu döviz kuruyla iş çok zor, Fenerbahçe büyük hoca getiremez, bence iyi bir Abi lazım, Zico misali. Ferdi, Szalai, Kim Min Jae, Crespo, Berke gibi genç oyuncuların yanına Kapacak, Yüksek gibi isimleri de ekleyecek bir hoca lazım, hem de acilen lazım..

Bu tatsız derbide Pereira yerinden kalktığında 90+3 falandı. 90+3 te yapılan oyuncu değişikliği olsa olsa zamandan çalmak için yapılır, Maradona’yı alsan oyuna ne yapar iki dakikada. Yani şu adamı şurada oturtan başkan başkan falan değildir gözümde, tez zamanda, selametle..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular