https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SUPER BOWL’DA ŞAMPİYON EAGLES

Okunması Gerekenler

Öyle bir final seyretti ki, son topa kadar bitmeyen heyecan ve kazanan Eagles!

Rekor üstüne rekor getiren tarihi finalde;

New England Patriots’in yıldız oyun kurucusu Tom Brady, attığı paslarda 505 yard mesafe bularak, kendisine ait olan, “Super Bowl’da attığı paslarla en fazla yarda” rekorunu geliştirdi.

-Philadelphia Eagles’tan Nick Foles, Super Bowl’da hem pas atarak, hem de pas yakalayarak touchdown yapan ilk oyun kurucu oldu.

-İki takım toplamda 74 sayı üreterek, (rekor 49-26 ile 29.Super Bowl/ San Fransisco 49’ers – San Diegp Chargers 29 Ocak 1995) Super Bowl’da en fazla sayının olduğu ikinci maçı oynadı.

Ayrıca Patriots’in elde ettiği 33 sayı, Super Bowl tarihinde kaybeden takım tarafından ulaşılan en yüksek sayı oldu.

-İki takım da, koşu ve pas oyunlarının toplamında 1151 yardı geride bırakarak, NFL tarihinin en fazla mesafe katedilen karşılaşmasına imza attı.

-Nick Foles, Tom Brady’den sonra sezona yedek başladıktan sonra, as kadroda yer alıp şampiyon olan ikinci oyun kurucu oldu.

Maça geçersek;

Tipik bir Patriots maçı izledik. Geride başladılar, fark açıldı, sonrasında her zaman olduğu gibi kapattılar ve yine her zaman olduğu gibi öne geçtiler ama bu kez tekrardan yakalanıp Super Bowl’u kaybettiler.

Minneapolis U.S. Bank Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyreğini 9-3, ilk yarısını da 22 – 12’lik üstünlükle kapatan Philadelphia ekibi, 3. çeyreği 33-32 yenik kapamasına rağmen son çeyrekteki performansıyla maçtan 41-33 galip ayrıldı.

Tarihinde ilk kez Super Bowl şampiyonu olan Philadelphia Eagles’in QB Nick Foles ise maçın en değerli oyuncusu (MVP) seçildi.

 

 

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular