https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SERİ SONU CANAVARI FENERBAHÇE !

Okunması Gerekenler

Bu sene senelerdir hayalini kurduğu FINAL FOUR yolunda emin adımlarla ilerleyen sarı-lacivertliler, birbiri ardına kırdıkları rekorlar ve Avrupa’nın en önemli kulüplerine YAPTIKLARI seri sonlandırmalarıyla bütün spor ışıklarını üzerine çevirmiş durumda!

Önce 27 Şubatta USH Spor Salonunda Avrupa’nın en pahalı kadrosu olan CSKA Moskova’yı 81-75’lik skorla dize getiren Obradovic’li Fenerbahçe, 13 Mart Cuma Akşamı da bir başka basketbol devi Olympiakos’u 73-64 ile geçmeyi başardı.

CSKA Moskova’nın bu yenilgisi, kendi salonlarındaki 20 maçlık Avrupa yenilmezlik ünvanını tarihe gömerken, Olympiakos’un da Pire’deki 13 maçlık Euroleague serisi son buldu.

İşin ilginci, 2013-14 sezonunda 6 Aralık 2013’te son mağlubiyetini yine Fenerbahçe karşısında alan (78-74) Rus ekibine Avrupa arenasında tam 448 gün sonra yenilgi tattırmayı başaran kulüp yine sarı-lacivertliler oldu.

En son 6 Mart 2014 tarihinde Armani Milano’ya kaybeden Pire temsilcisinin de 372 günlük serisi sona ermiş oldu.

Fenerbahçe Ülker ayrıca 9 deplasmanda üst üste kazanarak Euroleague rekorunu da kırmayı başardı .

ABCSPOR

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular