https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARTMAK !

Okunması Gerekenler

ERTUGRUL RESIMTavşandan Şapka Çıkartmak

Çünkü şapkadan tavşan çıkarmak bile yetmeyecekti. Geldiği günden bu yana en kötü oyununu sergileyen bir Mehmet Topal, orta sahada yaratıcılıktan epey uzak bir kurgu, önceki haftalara nazaran performanslarını bir seviye indirmiş kanatlar ve olmayan pozisyonlarda oldurması mümkün olmayan bir hücum (hattı diyemiyorum). Herhalde uzun süredir bu kadar az tehdit oluşturan bir Fenerbahçe görmemiştik. Trabzonspor maçındaki hücum varyasyonlarının birazını bile göremedik. Başakşehir o kadar bozdu ki oyunu, kendisi de birşey yapamadı. Tabi burada oyunun sertlik dozunu ayarlamaktan uzak bir hakem güruhunu da unutmamak lazım.

fb basak 1Bugünkü görüntü açıkçası son bir aydır canımı hiç sıkmadığı kadar sıktı. Sadece Diego – Ozan değişimi ile açıklanamayacak bir problem vardı –ki bu problem Diego oyuna girdikten sonra da giderilemedi. Farkın futbolcu seçiminde, kurguda(!) ve taktikte(!) olmadığını düşünüyorum. Diego’nun Celtic maçında atılmasından sonra sanki psikolojik bir problem oluşmuş takımda. Topu ayağına alan ne yapacağına karar veremiyor, kanatlar ileri nedense o kadar inanarak çıkamyor, yakın oynayan adamlar nedense bir iletişim problemi yaşıyor. Sanki son 4 günde hepsinin hafızası silinmiş de herşeye baştan başlıyor gibi.

fb baska nani golBunu en son Akhisar maçında bu kadar net hissetmiştim. O günden bugüne sanki Pereira ile oyuncuların arası daha bir yakınlaşmıştı. Bu görüntü neden tersine döndü aniden bilemiyorum. Ama farkın burada yattığını düşünüyorum. Aynı psikolojik problem 10 kişi kalmış Başakşehir’den evinde son 5 dakikada gol yenmesine de sebep olmak üzereydi bu arada.

Bir söz de Fernandao’ya. Bir oyuncu kırmızı görmediği (o zaman zaten mecbur) veya sakatlanmadığı sürece oyundan çıkıp direkt soyunma odasına gidiyorsa bunun tercümesi şudur: “ben oynamıyorsam sizin de ne yaptığınız o kadar umurumda değil”.

Bu tespitlerde eğer doğruluk payı varsa acilen önlemlerinin alınması şart. Her zaman Nani’nin tavşandan şapka çıkarmasını beklemek iyimserlik olur…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : ertu.oner@abcspor.com

twitter : @ErtugrulOner

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular