https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ŞAMPİYONLAR LİGİNİ ‘EN ÇOK KAZANAN’ FUTBOLCULAR

Okunması Gerekenler

FRANCISCO GENTO ismi yeni nesil için belki birşeyler ifade etmeyebilir ama  1950’lerin 2.yarısında fırtına gibi esen REAL MADRİD kadrosunun 10 numaralı formasını taşıyan efsane orta saha oyuncusuydu.

Dile kolay TAM 6 KEZ o zamanki ismiyle Şampiyon Kulüpler Kupasını kazandı ve bu rekor bugüne dek kırılamadığı gibi, bundan sonra da kırılacağa benzemiyor!

REAL EFSANEAYNI SENELERDE aynı takımda oynamış DI STEFANO, ZARRAGA  gibi ölümsüz isimler de 1956-60 arasını Real forması ile tozu dumana kattıkları senelerde 5’er kez  bu zafere ulaştılar ama GENTO’yu diğer efsanelerden 1 tık öne çıkartan sene 1965/666 sezonu..

AMA kupanın ismi Şampiyon Kulüpler Kupasından, 1992 yılında  Şampiyonlar Ligine döndüğünde ise rekor Hollandalı yıldıza  geçiyor..

Bu isim : CLARENCE SEEDORF !  3 ayrı takımla toplamda 4 kez Avrupa’nın en büyük kupasında en büyük mutluluğu yasama şerefine nail olan Surinam asıllı Hollandalı yıldız oyuncu, 94/95 sezonunda Ajax, 97/98’de Real Madrid ve 2002/03 ile 2006/07 sezonlarında Milan ile kupayı kaldırmayı başardı.

Arkasından da 3 kez bu başarıya ulaşan SAMUEL ETO’O  geliyor.

OKamerunlu forvet 2005/06 ve 2008/09 sezonlarında Barcelona, 2009/10’da da Inter ile mutlu sona ulaşmıştı.

Eto haricinde 3‘er şampiyonluk kazanan ONLARCA  isim bulunuyor ama onların farkı bu başarıyı tek bir takımla yakalamış olmaları!!

REALROBERTO CARLOS,  RAUL GONZALEZ, FERNANDO HIERRO ve aynı ismi taşıyan FERNANDO MORIENTES, Beşiktaş forması da giymiş olan GUTI  Real Madrid ile

ANDRE INIESTA, PUYOL  ve VICTOR VALDES Barcelona ile

PAOLO MALDINI Milan ile  tarih sayfalarında yerlerini almış efsane futbolculardan bazıları..

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular