https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

S.O.S AMAN HOCAM

Okunması Gerekenler

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı, az kullanılan yol da risk almaktı ve Ali Koç bunu yaptı, benim de kararım bu doğrultudaydı ve defalarca da dile getirdim. Aziz Yıldırım da aynısını yapmıştı zamanında ama camia hala göndermeyecektin Zico’yu diyor. İkinci bir Zico vakası loading.. Sosyal medyadan gördüğüm bu. İsmail Kartal gitsin diyenlerde de bir pişmanlık sezinliyorum, ligin misafir takımına karşı Arao+ 3 stoperli kadroyu gördükten sonra pişmanlar kervanına katılım bir miktar daha artmıştır diye tahmin ediyorum.

Fenerbahçe camiasında tartışmalar bitmeyecek, fokur fokur kaynıyor kazan. Buzdağının görünen yüzü ise bambaşka, stadyum dolu, coşkulu ama aldatıcı. Rakip gözümde misafir takım, oturmuş bir kadrosu var ama bence yeterli değil, Fenerbahçe’nin galip gelmesini beklediğim ama bu galibiyeti ölçü kabul etmeyeceğim bir maçtı, hiç de beklediğim gibi olmadı, Fenerbahçe beraberliği son anda kurtardı.. Ferdi sağ bek, Peres sol bek ve Slovaçko maçından farklı olarak Joshua King ilk 11’deydi.. Top Fenerbahçe’de iken 3’lü, rakibe geçtiği anda en az 4’lü savunma diye izah etti Jesus. Oturup izledik..

Daha 1.dakikada Fenerbahçe defansta gedik verdi, ilk yarı boyunca 3 tane daha. Daha güçlü bir rakip olsa ilk yarı üçlemişti Fener’i.. Fenerbahçe hücumda ne yaptı. Bana göre hiç bir şey yapmadı ilk yarıda. Penaltıdan güç bela bir gol buldu, duran toptan golü yedi, kalesinden uzaklaştırmak için ileriye vurulan bir topta tesadüfi bir kontratak yakaladı ve 2-1 soyunma odasına önde gitti.. Sarı kartlı Arao yerine acemi İsmail’i oyuna alarak başladı Jesus ikinci yarıya. Sistemden taviz vermem dedi ve presi de artırdı.. 15 dakika sahada bir şeyler yapan bir Fenerbahçe vardı, sonra rakip oyunda yine dengeyi sağladı, biri penaltıdan iki gol buldu, ikinci yarıda oyuna dahil olan Zajc’ın şahsi beceresiyle yarattığı pozisyonla da uzatma dakikalarında 1 puanı kurtardı. Maçın özeti bu..

Ligin misafir takımı dediğim Ümraniye başa baş top oynadı, galibiyeti de hak etmişlerdi. Hakem de tertemiz maç idare etti, Ümraniye lehine vermediği bir gri pozisyon var penaltılık ve Vakenci’ya çıkartmadığı da net bir kırmızı var, daha ne olsun.. Gelelim skorun sebebi esrarına. Forvet, golcü falan diye kimse saçmalamasın. Santrfor lazım, hem de kaliteli ama Cavaniyi de alsan şampiyon olamazsın çünkü sorun sistem..

Soruyorum o zaman.. Bu takımın 6 numarası kim, 8 numarası kim, 10 numarası kim? Belki Arao 6 diyen olur, 4 gibi oynuyor. Orta saha yok bu takımda, defanstan ileride kümelenmiş forvet topluluğuna spontane pas atıyorlar veya kanattan top taşımaya uğraşıyorlar, böyle bir futbol anlayışı bu lige uygun değil, rakibin işini kolaylaştırır sadece. Arao el bombası. Bu adam cayır cayır yakar. Bugün çok önemli bir pozisyonda topu ıskaladı, kırmızının kenarından döndü. Bu adamı orta göbeğe çektin ama Gustavo da çok ağır, falafoş olursun bu anlayışla, kaptırdığın her top tehlike..

Pereira da 3’lü denedi ama en azından tek forvetle denedi ve orta sahada da bir top dağıtacak adamı vardı, Lincoln nerede oynuyor belli değil, sahada bir var, bir yok.. Fenerbahçe’nin sorunu sadece santrfor değil, sistem sorunu var bu takımda, Jesus inandım inat derse ömrü çok kısa olur. Yapması gereken tek şey lig formatına geri dönmesi. 4-2-3-1 veya türevleri. Crespo ve Zajc Allah’tan hala bu takımda.. Bir tek Emre için parantez açmak istiyorum, müthiş yetenek, futbol oynamak için gelmiş, iyi ki de gelmiş. Bu zar atılır demiştim kara çıkarmadı yüzümü. Sezona damgasını vurur.

Fenerbahçe S.O.S veriyor, her şey Jesus’un elinde, malzeme de elinin altında. Erken müdahale ederse 2 puan kayıp değil uyarı sayılır..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular