RECEP ANKARALI MI YOKSA LAMONICA MI DAHA SEMPATİK???

Okunması Gerekenler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
ALEN OSEPYANSabahtan akşama kadar arayan tüm arkadaşlarıma hatta maç içinde arayanlara hep aynı şeyi soyledim, bugün durum 2-0 olur…. Ama şunu da eklemiştim, Fener en fazla 8 sayı ile kazanır, kimse ilk maç gibi bir maç beklemesin.. 
Anladığım kadarıyla tahminim Recep Ankaralı ve arkadaşlarının kulağına gitmiş olacak ki, bu çocuğun bu yılki tahminleri fena gitmiyor, hevesi kırılmasın, hadi bi gayret deyince, 8 günde yaklaşık 180 maç yapan Cim Bom’un hiç şansı kalmadı!
mac7Ne mi oldu, Dünyanın en büyük hocası  Obradovic’in vurduğu yerde gül biter misali, sesini çıkarmadı, aynı yaramaz öğrencileri gibi, ben birçok kez Melih Mahmutoglu’nun, dün de dahil 2-3 kez Emir Preldzic’in itilip kakıldığı görmüştüm Profesör tarafından, eee hakemler de öğrencisinden beter uysal çıkınca, neden Lamonica  ya da Howard Webb, çıkmıyor sorusuna, dün Recep Ankaralı, çoğu kez de Cüneyt Çakır, cevabını veriyordu. Cevap ne miydi; Çok Basit! Yere ve duruma göre düdüğü çalmak.  İşte bizimkilerin kafasındaki tilkiler, onları aşağı çeken faktördü. Bu dün Ataşehir’ de de böyle oldu, yarın Abdi İpekci’de de farklı olmayacak. O yüzden seri tahminim 4-3 Fenerbahçe idi.
mac6Fener gene tempolu oynadı, skor ne olursa olsun hiç bırakmadı.  Hatta bir Euroleague takımı olmak yolunda çok önemli bir galibiyet aldı,  haticeyi konuşmayı hiç sevmedim,  hatta hakem konusunda yanılmıyorsam bir kez o da Obradovic’in sahadan atıldığı Milano maçında çok kötü İspanyol’a denk gelmiş,  ve olay Mirsad Türkcan’a bile  bir teknik faule mal olmuştu,  üstelik ZOC atıldıktan sonra, ama buraya kadar herşey Hatice, Netice 2-0..
Ben son çeyrekte 8 sayı geride olan Fener’i herşeye rağmen beğendim,  en kritik sayı Bjelica’nın 38. Dakikada, el üstünden attığı üçlüktü,  Akkaş Manuchar 24 sayı attığı maçta,  elinden 2 kişi tarafından gasp edilen ve Bo’nun smacı ile biten top, fişi çekti. Baby face Zoran ise 14 sayısına rağmen ben çok beğenmedim,  Kabasakal Malik ise gün sayıyor İtalya’ya dönmek için.
Gene söylüyorum bu Fener , Obradovic’in takımı değil  ama buna rağmen , kurt hoca şampiyon yapacak, niye mi kurt, son 2 dakikayı tekrar seyredin anlarsınız!
MAC11Bizim hakemlerin nasıl çözümünün kolay olduğunu, işlerin nasıl döndüğünü,  ve bu tarz seylerin asla Lamonica gibi hakemlere yapılamayacağını, ve bizim tarafımızda da gurur duyduğumuz  Recep Ankaralı’nin ‘NEDEN ASLA’ Lamonica olamayacağının cevaplarını aldık.
Bayan final serisi de farklı değildi, hatırlayın.  Servis kırma potasına yaklaşan dahi olmadı. Burda Galatasaray’lı bayanların başarısını gölgelemek değil amacım ama bunu Onlar da dahil bütün sporseverler biliyor. Ona göre pres yapıyorlar, ona göre seyirciye baskı kurduruyorlar. Hakeme yaptıkları mimik ve jestler bile Anadolu’dan  Avrupa’ya kültürel farklılıklar gösteriyor.
Futboldan nefret etmemi sağlayan faktörlerin basketbol sevgimi etkilememesini ve hakemi de yenmek zorunda kaldık cümlesinin sadece futbol geyiği olarak kalmasını diliyorum.
Bu arada maç 74-73 bitti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET Cumhuriyetimizin 97.yılını kutladığımız bu güzel gecede, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anarak yazıya...

1 NUMARALI MENAJER, JORGE MENDES EFSANESİ

Günümüz futbolunda menajerlerin önemi hepimizin malumu.. Bunların içinde zirvede olan isim ise ülkemizde de bol sıfırlı eurolar kazanmış Jorge Mendes. Gestifute'nin sahibi olan Portekizli menajerin...

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ…

AZ ALKMAAR AKADEMİSİ… Son dönemde Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin akademileri hakkında yoğun analizler yapmıştım. 26 Ekim Pazartesi günü Johan Cruyff Institute’da idim. Okulda akademisyenler ile...

KURT KANUNU

KURT KANUNU “Kurtlukta düşeni yemek kanundur” diye son veriyordu hayatına Kara Kemal. İzmir Suikasti’ni planlayan ekipten olduğu iddiası ile suçlu bulunan ve kellesine hükümet tarafından ödül...

Benzer Konular