https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAZIMSIZLIK HAPI!

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENBasketbolda final serisinin ikinci maçı sonuçlandı. İlk maçtan çok farklı bir maç oynandı. Çok çekişmeli geçen maçın son saniyelerine kadar heyecan sürdü ve son hücumda sayı bulamayan Galatasaray Liv Hospital’in, seride 2-0 yenik duruma düşerek direnci de kırılmış oldu.

Galatasaray bu maçı kazansaydı saha avantajını elde etmiş olacak ve Pazar günü büyük bir destek alacaktı.Yine destek alacaktır ama taraftar ve takım 2-0 yüzünden daha stresli olacak çünkü kredileri kalmadı! Fenerbahçe ise bu 2 maçtan birini alırsa Cuma günü sahasında şampiyonluk maçına çıkar. Markoshvili’nin neredeyse her attığı şutta isabet sağlaması bu maçı bu noktaya getirdi.

mac4 Aslında takım kalitesi bakımından incelediğimizde Fenerbahçe Ülker 4-0’la rakibini süpürmesi lazım…

Bu maçın son saniyeye kadar çekişmeli geçmesi de aslında ilk maçtan sonra centilmenlik demeçleri veren Galatasaray camiasının gerçek yüzünü ortaya koydu. O kadar ortamı geriyorlar ki Galatasaray’lı yazarlar bile yazılarını ağlama duvarına çevirdiler. İşte hakem faulu vermemiş o iki sayı girmeseymiş gibi normalde izlendiğinde Fenerbahçe aleyhine daha çok hata yapılan maçta bunu yazabilme başarısını gösterebiliyorlar. Basketbolun heyecanını yaşamıyorlar.

MAC10Benim merak ettiğim Abdi İpekci’de ne kadar misafirperver olacakları? İkinci maçta Ergin Ataman’a doping olayları ile ilgili seyircinin atıfta bulunmasına bile Fenerbahçe cephesi anonsla müdahele etti. Bunu Fenerbahçe kulübü mü yaptı, Federasyon mu talimat verdi bilemiyorum. Aslında bir takımı çalıştıran koçun milli takımı da çalıştırması oldukça saçma bir durum!  Neticede Fenerbahçe birkaç yıl önce 2-0 önde olduğu seride Kerem Gönlüm’ün doping yapmasıyla şampiyonluğu kaybetti. Sonrasında Hawkins olayı da var. O zaman ya oyuncuna sahip olacaksın ya da bu tezahüratlara güleceksin!!

mac7Bence artık Feneriumlarda rakipleri için hazımsızlık hapı satılmalı. Gözüken o ki, gitgide yayılan bu virüse, anlaşıldı ki yazarları da dahil hepsinin bundan sonra ihtiyacı olacak…

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular