https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PINAR KARŞIYAKA 2015-16 SEZONU GENEL ANALİZİ

Okunması Gerekenler

taha sefaliPınar Karşıyaka 2015-16 Sezonu Genel Analizi

Pınar Karşıyaka sezona gelen gideni aratır diyerek başladı. Değişen bir kemik kadro ve yeni bir oyun anlayışı ile sezona başlayan son şampiyon, güzel bir giriş yapsa da her geçen gün ortaya çıkan sorunlar ve alınan mağlubiyetlerin sayısı artınca fatura yeni gelen oyunculara kesildi!

İlk olarak disiplinsiz tavırları, kötü oyunu ve bir türlü şehre alışamaması nedeniyle Joe Ragland ile yollar ayrıldı. Uzun bir süre guard transferi yapmayan Karşıyaka İsrail ligi MVP’si Bracey Wright ile anlaştı.

wright 10 Ancak tam bir guard olmayan Wright asıl pozisyonu olan iki numaraya geçmesiyle Karşıyaka’nın en sıkıntılı bölgesi olan bir numara pozisyonu yeniden boş kaldı. Kenan Sipahi, Can Altıntığ, Soner Şentürk, Justin Carter ile bir numara pozisyonunu doldurmaya çalışan Karşıyaka en sonunda Lazeric Jones ile anlaştı.

Bracey Wright önderliğinde tekrar bir ivme yakalayan Pınar Karşıyaka’da yeni transfer Lazeric Jones’un sakatlığı takımdaki uzun süre sonra yakalanan güzel havayı bozsa da, ligin güçlü ekiplerinden Fenerbahçe maçını geriden gelip kazanmak, sorunlara geçici çözümler getirdi.

Pınar Karşıyaka basketbol şube başkanı Tamer Ustaoğlu’nun istifası üzerine yönetimde meydana gelen sıkıntıların geciktirdiği şutör transferi Thomas Abercrombie de takıma katılınca, sezon başından beri adeta taraftarın sabrını deneyen Josh Carter ile yollar ayrıldı.

lazaricÇalkantılı geçen ve tam uyum yakalanamayan bu sezonda, Pınar Karşıyaka 25 haftada 14 galibiyet 11 mağlubiyet ile 6. sırada bulunuyor.

Avrupa cephesinde ise; tarihinde ilk defa Euroleague’ye katılan Pınar Karşıyaka, İzmir’deki ilk maçta Barcelona’ya 71-62 üstünlük sağlamıştı.
Bu maçtan sonra çıktığı 9 maçtan ise sadece 2 galibiyet çıkartabildi ve Eurocup’ın yolunu tuttu.

Eurocup’da R.Emilia, Trento ve Trabzonspor ile 4’lü grupta karşılaştı ve 2.sırada bitirerek üst tura çıktı. Burada Galatasaray ile eşleşen Karşıyaka ilk maçı 67-64 kazandı ama Abdi İpekçi Arena’da 93-65 yenilerek Avrupa’ya veda etti.

TAHA SEFALI

mail : taha.sefali@abcspor.com

twitter : @TahaSefali

 

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular