https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

PEYGAMBER SABRI

Okunması Gerekenler

BURAK BELGENTuncay Özilhan’ı gerçekten takdir ediyorum. Hayatımda sinirleri bu kadar alınmış başka bir insan görmedim, göreceğimi de sanmıyorum!
Teşbihte hata olmaz derler.. Biz de buna güvenerek şu örneği verelim; eline benzin bidonu alıp takımı komple yaksa, ilk çıkacağı davada nefsi müdaafadan beraat etmekle kalmaz, üstüne de hakimden seni buraya getirttiğimiz için çoook  özür dileriz lafları eşliğinde mahkeme salonundan çıkardı.
Para desen para, bütçe desen bütçe. Şımarık zengin küçük çocuk gibi her koç geldiğinde yanında 2-3 oyuncu getiriyor ama yüksek ve uzun süreli kontratlar yüzünden beraber dönemiyorlar.
efes2Çünkü o oyuncular da biliyor ki futbola el atan ARAPLAR, basketbola da yatırım yapsa dahi, bu paraları verecek başka bir klüp bulma imkanları yok. Parkede yanından bile geçmedikleri takımlarına, saha dışında annenin evlada olan sevgisinden kat kat fazla şekilde, sıkı sıkıya sarılıyorlar Anadolu Efesciklerine!.
Yazıktır, günahtır. Bu klüp bu ülkeye basketbolu sevdiren,  hepimizi ağlatan, ucu ucuna kaçırdığımız Aris Avrupa finali ve sonrasında Koraç Kupası şampiyonluğu yaşatan, sayısız Euroleague başarılarına imza atmış, FİNAL FOUR oynayan tek Türk takımı..
Maç analizi yapsak ne fayda bu saatten sonra!. Zaten yapsak da neyi yazacağız ki ? TOP 16’da oynadığı son 10 maçta sadece 1 galibiyet alabilmiş, grubun dibine demir atmış, kadro kalitesi olarak olmasa da sonuç bazında averaj takımı diyebileceğimiz, 71’in üstüne hasbelkader sadece 1 kez çıkabilmiş takımdan kendi sahandaki maçta 26 sayı fark ve 105 sayı yemek!
efes4Bunun izahı olamaz. Zaten açıklama yapmaya, nedenlerini söylemeye de kimsenin yüzü..
Çocuğu gibi sevdiği Efes Pilsenini kapatamayacağına göre yapılacak şey biraz maddi açıdan baş ağrıtacak da olsa belli; Topyekün format atmak ! Ve sıfırdan doğru bir yapılanma  kadro, gerekirse menejer ve oyuncu seçimleriyle tekrardan düştüğü yerden kalkıp eski günlerine geri gelmek!

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

KAVUKLU ile PİŞEKAR

Bayern Münich’in 2006 senesinde batmak üzere olan, o dönemki en büyük rakibi Borussia Dortmund’u, faizsiz ve kefilsiz olarak verdiği...

Benzer Konular