https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

OLAY BOKSÖR KONUŞTU!

Okunması Gerekenler

Tekirdağ’da oynana boks maçına,“Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtleçıkan boksör Ünsal Arık, dikkatleri üzerineçekmişti.

Arık, Hürriyet’e konuştu.

“Ben Türkiye’nin son dönemdeki gidişatını beğenmiyorum.Ülke bölünmeye gidiyor endişesi taşıyorum. Bu yüzden o tişörtü giydim” diyen sporcu,“Ben Almanya’da doğup büyüdüm. Ancak Türk’üm. Türkiye’nin gidişatından da endişeliyim. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın politikalarını doğru bulmuyorum. Bizim başbakanımızın hiçbir zaman ağzından ‘Ben Türküm’ dediğini duymadım. Bu ülkeyi Atatürk kurdu. Atatürkçüyüm. Benim babam hacı. Ancak o da Erdoğan’a kızıyor. Ben bu ülke bölünsün istemiyorum. Toplum bölünmesin” ifadelerini kullandı.

Almanya’nın Regensburg şehrinde doğan Arık, Almanya’da aynı şeyi yapsa Başbakan Angela Merkel’in kendisine kızmayacağını da söyledi.

“Maçtan önce aklıma birden geldi. Fikrimi arkadaşlarıma açtım. Onlara fikirlerini sordum. Hepsi ‘süper bir fikir’ dedi. Maça böyle çıktım. Maç öncesi sorun yaşanır diye organizasyondakiler itiraz etti. Bize ‘başınız belaya girer’ dediler. Ancak biz aldırmadık.Ülkemiz için başımız belaya girerse girsin! Biz kötü bir şey yapmadık. Almanya’da ben
maça ‘Bu ülke Merkel’in değil, hepimizin’ yazılı tişörtle çıksam Merkel bana kızmaz.”

Olayın sosyal medyada duyulmasının ardından hem olumlu  hem de olumsuz tepkiler ve küfürler aldığını belirten sporcu pişman olmadığını belirtti.

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular