https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CİMBOM KAUNAS’TA RESİTAL YAPTI

Okunması Gerekenler

ALEN OSEPYAN
İlk çeyrekte sorumluluğu biraz Kabasakal’a veren Ergin Ataman, devreyi 3 sayı ile de olsa önde kapatmayı bildi ama bir ara 10 sayıya kadar çıkan farkı koruyamadık.

İlk maçta kariyerlerinin en yüksek sayısına ulaşan belalı ikili Javtokas 8 ve Pocius 9 sayıya devre bitmeden ulaşmışlardı bile. Pota altında ise 17-16 ile ribaund üstünlüğü rakibimizde idi.

Kaunas deplasmanı, her zaman zor deplasman olmuştur Euroleague takımları için.

Kabasakal takımın uzun zaman sonra sayı lideri olarak maçı 9 sayi ile bitirdi. Burada iyi olan Furkan’ın Pops’un yokluğunda almış olduğu 7 ribaunddu.

3. Çeyrekte Carlos biraz sorumluluk alınca fark tekrar 9 sayıya yükseldi ve 66-57 önde girdik son periyoda. Akkaş Manuchar da bu periyodda biraz sorumluluk aldı. Son periyodda ise Carlos çoktan kararını verip sazı eline almış ve Angara’nin Bağları’nı calmaya başlamıştı. Son 5 dakikaya 14 sayı ile girmiştik.

yyyBunun dışında memnun olduğum, ribaundlarda Pops’ un yokluğuna rağmen öne geçmis olmamız. 2. Yarı Stombergas, Javtokas’ı yanında biraz fazla unutunca, sandığımdan biraz daha rahat, 12 sayı fark ile, 84-72’lik bir galibiyetle Litvanya’dan dönüyor ve artık F8’i bekliyoruz.

Memnun kaldığım, ilk çeyrek öne geçtik, Bayern maçında olduğu gibi yakalanmadık. Pota altını 2.yarı teslim aldık. Furkan’a da delikanından dolayı tebrikler, çok değerli bir double double yapti (10 sayı, 14 ribaund).

Carlos çaktırmadan 19 sayi ve 1 milyon asist yaptı gene. Kabasakal’ı da bugün çok faydalı buldum.
Brrravvoo Cim Bom… Artık geri adım yok. Tebrikler Ergin Hoca, mazeretsiz, bu takımı çok iyi hazırladığın için.

alen.osepyan@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular