https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ÖLÜ KEDİ

Okunması Gerekenler

ÖLÜ KEDİ

Bizim çocuk dün bunu buradan almış, akşam babası gördü ve çok kızdı. Valla hiç de kullanmadık, mümkünse geri vermek istiyoruz…

– Istersen parasından biraz kes kardeş.

– O zaman bunu verip de başka bir şey alsak olur mu, üstüne para da verelim biraz.

Bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür, Fenerbahçe futbol takımının en zayıf halkaları da forvet bölgesinde ve oranın en zayıf halkası da Emre’nin Amokachi’ye çok benzetiyorum diye aldırdığı Samatta. Önümüzdeki sezon zorunlu satın alma opsiyonu da devreye giriyor. Ne yapılır, nasıl iade edilir bilmiyorum, büyük kazık oldu. Dün de Boupendza’yı alıcı gözle izledim, belki kötü günündeydi bilmiyorum ama o da çare olmaz görüntüsü verdi. Fenerbahçe bu forvetleriyle nasıl şampiyon olur bilmiyorum ama bir takımın Samatta ile şampiyon olamayacağı kesin ve dolayısıyla onu ilk 11 oynatan hocayla da.

Erol Bulut en zayıf yanına hükmetmenin bir yolunu bulmak zorunda ve en doğrusu da koparıp atmak.

Sosa, İrfan, Mesut, Pelkas, Ferdi.. Santrforsuz çıkacaksın. 4-6-0 gibi bir şey hatta Ozan sağ bek oynasın, Szalai sol bek. Böyle oluyorsa olur zaten, olmuyorsa da olmayacak demektir. Bana kalırsa Mesut hiç oynamasın ama öyle dediğim anda tuhaf tepkiler alıyorum.

Bu arada maşallah dediğimiz iki gün yaşamıyor, Erol Bulut için güzel şeyler yazdık Trabzon maçında, ne güzel işte ofansif 11 çıkardı dedik, çapasız oynadı dedik, zamanında ve isabetli oyuncu değiştirdi dedik ama bugün yine bambaşka bir kadro vardı, en zayıf halka Samatta ilk 11’deydi, Ozan da ilk 11 başladı yani tekrar çapa koydu hoca ama Antalya maçın başında öne geçti ve bildiğimiz dejavu yaşandı. Bu kez Fenerbahçe yenilmedi ama yenemedi de. Hem de ligdeki en ciddi rakibinin sürpriz puan kaybettiği haftada.
Demek ki neymiş? Geçen haftaki Trabzon galibiyeti sadece bir ölü kedi zıplamasıymış. Ölü kediyi 3.kattan aşağı atarsan yerde bir kere zıplar ya? Işte O..

Hep yazıyoruz, Fenerbahçe bu forvetlerle şampiyon olamaz, tek çare oynatmamak ama hoca ısrar ediyor. Bugün Samatta hangi akla hizmet ilk 11 başladı merak ediyorum..

Öte yandan Fenerbahçe geriye düştüğü maçları çeviremiyor, bunu da Erol Bulut çözmek zorunda ama çözemez. Şöyle çözer, belki gol yememe konusunu çözer.

10 tane stoper transferi yapıp Serdar Aziz çıtasını bir türlü aşamıyorsan da ben de hocayı suçlamam, bu da ayrı konu.
Neyse maça geçeyim, Antalya Tisserand’ın ikramından gelen golle 1-0 öne geçti, Fenerbahçe bu golü çıkarmak için çırpındı ama üretken olamadı, ikinci yarının son dakikalarında gelen Valencia golü de yeterli olmadı hatta Antalyaspor’un son dakikada kaçırdığı golü de düşünürsek maçın 1-1 bitmesi de çok da kötü bir skor gibi durmadı..

Maçın analizine gelince Trabzonspor maçı galibiyetinin tamamen tesadüf olduğunu, o galibiyetin Pelkas ve Ferdi gayretiyle atılmış bir gol sayesinde gelmiş bir galibiyet olduğunu, hocanın bu maç bir de böyle deneyelim şeklinde tesadüfi bir kadroyla Trabzon maçında sahaya değişik bir 11 çıkardığını teyid eden bir maç oldu.
Antalya golü attı ve yattı ve Fenerbahçe pozisyonlar üretmeden, yalnızca Valencia’nın şahsi gayretiyle bulduğu bir golle 1-1’i ancak yakalayabildi ve önemli bir puan kaybı daha yaşamış oldu.
Szalai sol bek başladı, Ozan, Sosa, Mesut, Pelkas, Osayi’li bir orta 5’li vardı, önde de Samatta ama pek tabii ki olmadı.
Fenerbahçe futbol takımının en kalitesiz oyuncusu Thiam’dır ama bu takımdaki tek santrforudur. Bitik Cisse ve Samatta’nın oynayamayacağı bence kesin. Hocanın büyük hatası bence bu oldu..
Dünyanın en iyi 67 numarası üzerindeki ısrarı da anlamış değilim, adam bir seneden fazladır top oynamıyor, ne bekliyor hoca gerçekten belli değil..
Fenerbahçe bana göre hiç top oynamadı, hiç bir şekilde üretemedi ve soyunma odasına 1-0 mağlup gitti.

İkinci 45 dakikada da varlık gösteremedi, Valencia bir gol attı şahsi gayretiyle bence hepsi bu. Şanslıydı ki kalesinde gol görmedi.

Valla ben yazacak bir şey bulamıyorum çünkü yazmaya değer hiç bir sey yok. Yine bir taktik göremedim, kişisel becerilere bel bağlamış bir takım gördüm, bu kez kazanamadı, hepsi bu. Bu takım şampiyon olursa sürpriz olur çünkü forveti yok ama can çıkmadan da ümit kesilmiyor.
Erol Bulut Samatta’yı unutmak ve Ferdi’yi hatırlamak zorunda. Irfan’a da bir yer açmalı. Mesut’un sakatlanması insanı anlamda kötü bir durum ama Fenerbahçe açısından bir hayır, Erol Bulut bunu da iyi değerlendirmeli ve ofansif kadroyu sahaya sürmeli. Bu işin başka yolu yok çünkü kadro bu kadar. Ben de merak ediyorum neler olur bundan sonra. Umarım güzel olur..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twotter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular