https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NORVEÇ’TE 104 YILLIK REKOR TARİHE GÖMÜLEBİLİR!

Okunması Gerekenler

Daha bıyıkları terlememiş, 16 yaşına girmesine tam 4 ay olan Norveçli oyuncu MARTIN ODEGAARD, Milli takım teknik direktörü PER-MATHIAS HOGMO tarafından 27 Ağustos’da Birleşik Arap Emirlikleri ile oynanacak karşılaşma için A Milli Aday Kadroya çağrıldı.

Bu maçta forma giymesi durumunda o tarihte tam 15 yaş 253 günlük olacak ve ülke tarihinin 104 yıllık rekorunu tarihe gömecek!

Rekor şu anda TORMOD KJELLSEN’e ait. 11 Eylül 1910 tarihinde İsveç ile oynanan karşılaşmada 15 yaş 351 günlükken A Milli formayı giyen oyuncu 1 ASRI aşkın süredir ülkesindeki en genç  A Milli futbolcu unvanını taşıyor.

MARTIN2ODEGAARD bu sene oynadığı 14 lig maçında 3 gol atıp 5 de asist yapmayı başarmıştı.

Bakalım Stromsgodset’in ofansif orta saha oyuncusu, 1978 yılından vefaat eden meslektaşından rekoru alabilecek mi ?

Norveç basını, o tarihe dek sakatlık yaşamadığı sürece, ilk 11’de başlamasa da, maç içinde forma giyeceğine kesin gözüyle bakıyor.

Genç oyuncu karar kendisine ulaştığından beri, heyecandan nefes almakta bile zorluk çektiğini belirterek, şimdiden 1 hafta sonraki maç için şafak saymaya başlamış durumda..

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular