https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

NABIL’eyim DIRAR

Okunması Gerekenler

Aile planlaması önemli bir konu tabii.. Planlanan aile değil, çocuk sayısı aslında .. Planlayamayan da ebeveyn.. Bu konuda yardımcı olmaya çalışan da devlet baba.. Çünkü dur-durak bilmeyene bir yerde dur demek lazım.. Üstünden inmezsen Allah da in demez.. Verir de verir. Sonu yok yani.. Sonra devlet baba başlar bilinçlendirmeye, ücretsiz doğum kontrol hapları, prezervatifler dağıtılır, etkinlikler düzenlenir, ücretsiz spiraller takılır falan falan falan.. UEFA’nın da FFP doğrultusunda yapmaya çalıştığı şey de aslında tam olarak bu. Transfer planlaması..

Baktılar ki Fenerbahçe yöneticileri beceremiyor bu işi, iş bilmezler kulübü batıracaklar, koca camiayı travmaya sürükleyecekler, spirali taktılar, yaptırımları başlattılar.. Bütçe kısıtlı artık.. Fenerbahçe epeyce bir süre transfer şampiyonu olamayacak.. Akıllı transferler yapmak şart bu saatten sonra. Tam da genç gurbetçi çocukları toplamanın zamanı.. Genç Afrikalılara yönelmenin vakti belki de. Kiralık yıldızlarla bu gençleri harmanlamak lazım, elde de var zaten tecrübeli isimler.. Elindeki kadro yetersiz, eyvallah ama o kadar da kötü değil nihayetinde.. Uzun vadeli hesaplarla, geleceğe yönelik nokta atışlarıyla transferi kotarmak lazım.. Hiç yapılmaması gereken hata ise bonservis ödemek.. Hele ki 30 yaş üstü oyuncuya.. Valbuena’ya bonservis ödüyorsan planlama falan kalmadı.. Unut gitsin..

Zaten yaşlı bir kadrosun, 33 yaşındaki adamı bonservisiyle transfer ediyorsun, gündemdeki kaleci 32 yaşında, gündemdeki Fas’lı kanat oyuncusu da 32 yaşında.. Bonservis durumları da muamma.. Gündemdeki sol bek adayı da 33 yaşında:) Şaka gibi.. Ya da sabotaj.. Ya da Nabil’eyim Dirar..​ Valbuena tamam, İkinci isim yolda, Nabil Dirar..​Herkes bekliyor ki bir şey yazayım hakkında. Ne yazayım? Nabil’eyim hakikaten.. Bir kaç maçını ancak hatırladığım bir kanat oyuncusu.. . Teknik.. Sağ kanat oynuyor.. Orta sahada oynayabiliyormuş, bana denk gelmedi. Ayrıca bir iki maç sağ bek de oynamış.. Bir iki maç oynamış olması, o bölgeyi de beceriyor anlamına gelmez.. Mehmet Topuz da bir kaç maç sağ bek oynamıştı.. Biraz da istatistiklerden bakalım Nabil Dirar’a… Senede 18 maç ortalaması var Monaco’da.. Defansif girişim sadece 1. Arkadaş klasik forvet.. Defansla pek işi yok.. Fiziği fena değil, ikili mücadele kazanma yüzdesi 49..Artı puan..

Aykut Kocaman kafası diye bir kafa var, işte tam ona göre etkileyici bir yüzde.. Şut ortalaması yüzde 53, ortalama 15 metre pas uzunluğu var, pas yüzdesi 83, bu rakam gerçekten iyi ama senede 1.5 gol atıyor arkadaş.. Daha çok attırmayı sevenlerden.. Lens gibi bir oyuncudan sonra fazla sönük kalır kanaatimce.. Sağ bek olarak alınacakmış söylemlerine de itibar etmiyorum.. Bu adam Aatif’ın bir gömlek üstü..

Savcı Sayan anlatmış bir tv kanalında, videosunu internetten izledim. Doğu illerinden birinde valilik 3’den fazla çocugu olan kadınlara spiral taktırmış ücretsiz.. Öyle saçma şey olmaz, kesin devlet bizi dinleyecek, dinleme cihazdır içindeki diye düşünmüş kimilerinin kocası, her gece karşına geçip: – Vatan sana canım feda, komutanım emrindeyiz diyerek halleniyorlarmış..

Çok şükür bizim öyle bi şüphemiz yok ama galiba spiral ufak geldi.. Bu transferler elimizde patlamaz, direkt içimizde patlar.. Emin olun sonunda yine bazıları: – Başkan sana canım feda, Başkanım emrindeyiz diye diye kafamızı ütüler.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular