https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TARİHİ MAÇA GERİ SAYIM BAŞLADI !

Okunması Gerekenler

37 yaşındaki “Para” lakaplı Amerikalı boksör Floyd Mayweather ile Pac-Man” lakabıyla tanınan 36 yaşındaki Filipin asıllı boksör Manny Pacquiao arasında 2 Mayıs gecesi 17 bin seyirci kapasiteli MGM Grand Garden Arena’da oynanacak tarihi karşılaşmaya 1 aydan az süre kala, gözler yavaş yavaş LAS VEGAS’a çevrilmeye başladı bile…

Organizatörlerin 2009 senesinden beri gerçekleştirmeye uğraştığı ve boksseverlerin merakla beklediği bu karşılaşmayı tarihi yapan en önemli ayrıntı, iki boksörün toplam 250 Milyon Dolar garanti para kazanacak olmaları ve bu bir rekor!

2 rakip arasında yapılan anlaşmaya göre, Mayweather ödülün yüzde 60’ını ( 150 Milyon dolar ), Pacquiao ise yüzde 40’ını ( 100 Milyon dolar ) alacak.

Üstelik şifreli iki kanaldan yayınlanacak maçı satın alanların 3 milyonu geçmesi halinde boksörlerin kazanacağı rakam daha da yükselecek.

Bu arada dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods 2008 yılında kazandığı 125 milyon Dolar ile bir yılda en fazla kazanan sporcu listesinde zirvede yer alıyor.

Ve bu maç sonucu ne olursa olsun, Mayweather bu ünvanı da eline geçirmiş olacak!

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular