https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KAYAHAN VE GALATASARAY

Okunması Gerekenler

kaan ilhan resimHaberi öğrendiğimde çok üzüldüm. Sadece bizler için bir sanatçı değildi Kayahan. Onun şarkıları ile büyüdük, onun şarkıları ile sevgililerimize serenatlar yaptık, onun şarkısı ile hüzünlendik, onun şarkısı ile güldük.

Mücadele ettiği kanser illetini iki kere nakavt etmeyi başaran usta sanatçı, maalesef üçüncüsüne yenik düştü. Kanser ile 10 yıldır mücadele veren Kayahan çok aşığı olduğu GALATASARAY’ı da hiçbir zaman aklından çıkartmadı.

KAYAHAN 1Kendisi ile yapılan her röportajında GALATASARAY’ı soran usta yıldız, Galatasaray için bestelediği ‘CİMBOM ŞAMPİYON’ şarkısı ile aşığı olduğu kulübüne ölümsüz bir eser armağan etmişti. O şarkı Ali Sami Yen Stadı’nda her çalındığında kendisine olan sevgi iki kat daha artmıştı.

Sözlerinde dediği gibi 1-2-3-4 CİMBOM ŞAMPİYON

Bütün Galatasaraylı taraftarların diline pelesenk olan bu şarkı ilelebet tribünlerde payidar kalacaktır.

2003 yılında Beşiktaş’ın 100.yılında şampiyon olmasının ardından dönemin Beşiktaş Menajeri Sayın Sinan Engin ‘’Kayahan’dan Bir Aşk Hikâyesi’’ şarkısını İnönü’de söylemesini istemişti. Kayahan’da ben koyu bir Galatasaraylıyım diyerek bu daveti geri çevirmişti.

Katıldığı her röportajında 2000 yılında Galatasaray’da oynayan bütün oyuncular tarafından imzalanan forma ile kameraların karşısına geçmeyi gelenek haline getiren Kayahan taraflı tarafsız bütün spor camiasının gönlünü fethe etmeyi de başarmış bir isim olarak tarihte yerini aldı.

KAYAHAN 2Sevgili Kayahan’ın hayatında ki en büyük pişmanlığı ise ‘Mor Menekşe’ şarkısını bestelemek olduğunu bilir miydiniz? Fenerbahçe taraftarlarının bir dönem Galatasaray üzerinden komedi halinde getirdiği bu şarkıyı Kayahan 1988 yılında bestelemişti ve kendisi ile hasta yatağında yapılan bir röportajında keşke bu şarkıyı yazmasaydım demişti. İşte bu kadar koyu bir GALATASARAYLI’yı, bundan da ötürü bir duayeni bir ustayı kaybetmenin üzüntüsünü çok ama çok derinden yaşıyoruz.

Seni hiçbir zaman UNUTMAYACAĞIZ KAYAHAN ABİ.

 SENİ ÇOK SEVİYORUZ. YATTIĞIN YERLER NURLA DOLSUN…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

kaan.ilhan@abcspor.com

Son Haberler

FENERBAHÇE GİBİ

Önce kızlarımızı kutlamak istiyorum. 2 sene üstüste Euroleague şampiyonluğunu kazanan kadın basketçilerimize ve böylesine yetenekli ve karakterli oyunculardan oluşan...

Benzer Konular