https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EUROLEAGUE’DE İHTİMAL HESAPLARI

Okunması Gerekenler

THY Euroleague’de TOP 16’da son hafta öncesi iki grupta da işler iyice karıştı.

Herkes kendi penceresinden hesap-kitap yaparken, biz de doğal olarak iki temsilcimizi ve olası senaryoları düşünüyoruz.

FENERBAHÇE KİMİNLE EŞLEŞECEK ?

Daha 2 hafta öncesine kadar, E Grubunda 3 ve 4.sıraları Maccabi-Pao ikilisi alacak diye düşünülürken, bu hafta Alba Berlin’in Atina deplasmanından muhteşem bir final periyodu performansı ile galip dönmesi sonrası, kim 3, kim 4 olacak ve kim Euroleague’e veda edecek durumu son maçlara kaldı ve bu hengame bizi de yakından ilgilendiriyor, çünkü Fenerbahçe 2.sırada çıkarsa bu grubun 3.sü, lider çıkarsa da 4.sü ile eşleşecek.

Fazla kafanızı karıştırmadan, Fenerbahçe, F Grubunu 2. sırada bitirirse son hafta Berlin’de oynanacak olan Alba Berlin-Maccabi maçının galibi ile eşleşecek.

Sadece CSKA Moskova, son hafta Milano deplasmanında kaybeder, Fenerbahçe Ülker de Anadolu Efes’i de yenerse Fenerbahçe lider bitirebilecek ve o zaman da, sarı lacivertliler diğer grubun 4.’sü ile eşleşecek.

Fenerbahçe Ülker, ikili averajda Olympiacos’a karşı üstün olduğu için son hafta maçını kaybetse ve Pire temsilcisi kazansa bile 2. sıradaki yerini koruyacak.

Alba Berlin Maccabi maçının galibi 3.çıkacak dedik, bir ekleme de Alba yenilirse kesinlikle 5.sırada kalıyor ve eleniyor ama İsrail temsilcisinin bir şansı daha var ; O da Panathinaikos’un Kızılyıldız deplasmanında kaybetmesi!

Panathinaikos’un kısaca Alba-Maccabi maçı sonucu ne olursa olsun 3. olma şansı yok, ya 4. olacak ya da elenecek.

ANADOLU EFES GRUPTAN NASIL ÇIKAR?

F Grubunda Anadolu Efes, 15 sayı geriden geldiği Milano maçını kazanarak son haftaya bütün ipleri elinde tutarak giriyor.

Anadolu Efes Laboral Kutxa’dan ikili averajda üstün olduğu için 4. sırada yer alıyor ve son maçta Fenerbahçe’yi yenerlerse diğer maça bakmaksızın 4. olarak çıkacaklar.

Efes Ülker Arena’da servis kıramazsa, Laboral Kutxa Malaga deplasmanında kazanamasın diye dua etmekten başka çaresi yok!

Anadolu Efes gruptan çıkarsa tek bir ihtimal var, o da  4.olup diğer grubun lideri ile eşleşecek olması.

O da çok büyük olasılık, ezeli rakibi Barca ile aynı puanda ama ikili averajla lider durumda bulunan Real Madrid olacak çünkü son karşılaşmaları, kazanma oranları çok yüksek olan kendi sahalarındaki Zalgiris maçı…

ABCSPOR

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular