https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MAYWEATHER-PACQUIANO, 250 MİLYON DOLARLIK TARİHİ KARŞILAŞMA

Okunması Gerekenler

Son yılların en iyi boksörleri olarak gösterilen Mayweather ve Pacquiao, 2 Mayıs’ta Las Vegas’taki tarihi karşılaşma öncesi gazetecilerin karşısına çıktı.

250 milyon dolar ödüllü maç öncesi Los Angeles’ta basın toplantısı düzenleyen ikili, Nokia Theatre’da 600’ün üzerindeki basın mensubunun ilgisi karşısında gergin ve heyecanlı oldukları gözlendi.

Pac-Man” lakabıyla tanınan 36 yaşındaki Filipin asıllı boksör Pacquiao, Tanrı’ya şükrederek başladığı konuşmasında, sporseverlerin heyecanla 5 yıldır bu maçı beklediğini belirterek, “Her iki taraf da maça iyi hazırlanacak ve en iyisini yapacak, buna eminim. Tanrı’ya bize bu fırsatı sunduğu için şükrediyorum. Herkes bilmelidir ki Tanrı beni bir hiç iken bu noktaya getirdi” dedi.

Rakibinin ardından kürsüye çıkan namağlup 37 yaşındaki “Para” lakaplı Amerikalı boksör Mayweather ise hayranlarına teşekkür ederek, “Uzun bir maratonun ardından sizlerin desteğiyle bugün bu noktadayım. Yüzyılın karşılaşması bizi bekliyor. En iyi, en iyiye karşı dövüşecek. Dünya bu maçı kaçırmamalı. Müthiş bir müsabaka olacağını düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

İki rakip arasında yapılan anlaşmaya göre, Mayweather ödülün yüzde 60’ını, Pacquiao ise yüzde 40’ını alacak. Büyük maç için yakında satışa çıkacak bilet fiyatları 1500 ile 7500 dolar arasında değişiyor.

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular