https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE-GALATASARAY, 35 MAÇTIR SÜREN TARİHİ GELENEK

Okunması Gerekenler

Geçen gün Fenerbahçe-Galatasaray maçlarında ev sahibi olmanın en kadar önemli olduğundan bahsetmiş ve 34 maçtır futbol ile erkek/kadın basketbol şubelerinde deplasmanlarda kazananın olmadığını belirtmiştik.
Dün oynanan Euroleague Kadınlar çeyrek final maçında da gelenek bozulmadı ve seri 35 maça çıktı!

10 Mart’da haberini yaptığımız ve epey yankı uyandıran bu istatistiği sizlerle bir kez daha paylaşıyoruz.

FUTBOLDA en son deplasman galibiyeti olarak; 22 Nisan 2012’de Fenerbahçe’nin Türk Telekom Arena’da 2-1 kazandığı karşılaşma var. O günden bugüne Saracoğlu ya da Telekom Arena’da oynanan karşılaşmalarda DEPLASMAN GALİBİYETİ yok! Seri tam 7 maç… 6’sında ev sahipleri kazanmış. Tek beraberlik Galatasaray’a 12 Mayıs 2012’de Kadıköy’de şampiyonluğu getiren 0-0 biten karşılaşma…

Geçelim ERKEK BASKETBOLUNA…

Ülker Arena açıldığından beri Galatasaray bu salondaki hiçbir maçtan galip ayrılamamış! Sarı kırmızılıların son deplasman galibiyeti 14 Haziran 2011’de Sinan Erdem Spor Salonunda 72-71 kazandıkları final serisi play-off karşılaşması.

Fenerbahçe’nin de durumu çok farklı değil. Bu karşılaşmadan 3 gün sonra Abdi İpekçi’de 91-88 kazanarak şampiyon olmuşlar ve o günden beri o salonda tek bir galibiyetleri yok!

2 ezeli rakipten birinin deplasmanda kazanamama serisi tam 15 maç!

Geçiyoruz KADIN BASKETBOLUNA…

Bu branşta da durum çok farklı değil! 29 Nisan 2013’de Fenerbahçe’nin Abdi İpekçi Spor Salonunda 71-70 kazandığı karşılaşma sonrası oynadıkları 13 müsabaka da ev sahibi ekiplerin üstünlüğüyle sonra ermiş.

ABCSPOR

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular