https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MANCHESTER’DA SEZON SONU İNDİRİMİ (!)

Okunması Gerekenler

Dünyanın en büyük kulüplerinden ve markalarından biri olan Manchester United başarısız geçen sezonun bedelini ödüyor.

Bayern Munich ve Real Madrid’in arkasından En Değerli Futbol Markası sıralamasında üçüncü sırada bulunan İngiliz kulübü Sir Alex Ferguson’un görevi bırakmasından sonra ilk sezonunda çok başarısız bir dönemi geride bıraktıktan sonra önemli ölçüde değer kaybına uğradı.

Brand Finance raporuna göre Kırmızı Şeytanlar’ın 739 Milyon $ olarak hesaplanan marka değeri geçtiğimiz yıl içerisinde 98 Milyon $’lık bir kayba uğramış durumda.

Van Gaal
Hollanda’lı teknik adam Kırmızı Şeytanlar’ı eski günlerine geri döndürmeye çalışacak.

Rapora göre 3. sıradaki Manchester ekibini dünya marka değeri sıralamasında ezeli rakibi ve hemşehrisi Manchester City, Arsenal Chelsea ve Liverpool takip ediyor.

Yıllarca ülkemizde her teknik direktör değişikliği sonrasında “Avrupa’da böyle değil, adamlar o kadar yıl hiç kupa kazanamamış ama Alex Ferguson’a sabretmişler, sonu malum” sözleriyle örnek gösterilen sabır ve disiplin efsanesini, henüz sezonu bitirmeden Moyes’i kovarak yerle bir eden Manchester kulübü; günümüzde futbolun, özellikle de böyle büyük kulüpler söz konusu ise sabır konusu olamayacağını acı bir şekilde bir futbol romantiklerinin gözüne sokmuş durumda. Söz konusu rapor da adeta “Böyle büyük paralar söz konusu iken en ufak başarısızlığa tahammül edilemez” der gibi…

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular