https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LOS-T ANGELES LAKERS

Okunması Gerekenler

TUNA OZKAYANBA dendiğinde tartışmasız şekilde bu sporun yanından geçen 100 kişiye sorsanız, 100’ünün de tarih ve rating olarak ilk 3’e sokacağı ama bugün için dibe vurmuş, değil şampiyonluk, play-off bile Kaf Dağının arkasında kalmış bir klüp.. LOS ANGELES LAKERS..

Kaliforniya ekibi, NBA tarihinin en çok final oynayan kulübü ve en çok şampiyonluk kazanan 2.takımı..

2014/15 sezonunda ise, tarihinin ihtişamını reddeden, hatta facia ötesi bir Lakers, LOST ANGELES LAKABI alan bir ekip var karşımızda!

la 1Sadece kulüp olarak değil, tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi 15-20 oyuncusu dediğimizde, Wilt Chamberlain, Magic Johnson, Kareem Abdül-Jabbar, Jerry West hatta Kobe Bryant gibi 5 ismi direk bu listeye dahil edebiliriz.

Yazının başında da dediğimiz gibi NBA tarihindeki en başarılı takımlardan biri Lakers ve aynı ülkemizde üç büyüklerin her sene şampiyon olması zorunluluğu gibi, Los Angeles’da da çita hep yüksek, hatta en tepede!

LAKERS dediğimizde de, bugün için Kobe ve diğerleri olarak 2’ye ayrılmış bir grup var. Kobe’nin de hem yaşı, hem sakatlığından dolayı artık NBA’e elveda diyeceği de malumun ilanı olduğunda göre, yaklaşık 20 senedir bu formanın en önemli yıldızı olan BLACK MAMBA sonrası neler olacak merakla bekleniyor.

kobePlay-off dışında kalmak, sonuncu olup drafta yatmak, hatta bunların konuşulması bile Lakers fanatiklerinin yüzlerini kızartıyor!

Peki LAKERS neden bu durumda? Kulüp çevresindeki otoritelere sorulduğunda, hemen hepsinin ortak fikri; Jerry Buss öldüğünden beri, Mor-Sarılıların felaket yönetildiği.. Buna alınan ya da alınmayan oyuncularda veya konratlardaki birçok dengesizliklerle yaşanmış 10’larca örnek verebiliriz. En son örneklerden biri olarak da ; NBA’in en önemli pg’larından olan Chris Paul’ün veto yemesi gösterilebilir!

Seneye Kobe’siz ve o ayarda bir isim ile 4-5 kilit oyuncuyu bir kalemde alamayacaklarını düşünürsek, 2015-16 sezonunda da Lakers fan’larını kahır dolu günler bekliyor gibi ama en az bu yaz  2-3 başarılı hamle ile sonraki yaz boşa çıkacak yıldızlarla, bir sonraki sezonda doğru bir planlama YAPILIRSA,  Los Angeles efsanesi bir ihtimal eski günlerine dönebilir..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular