https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İKİNCİ BİR 16 MAYIS 2010!

Okunması Gerekenler

Pazar akşamı T.S.İ. 19.00’da start alan ama aslında Trabzonspor Başkanı İbrahim Haciosmanoğlu’nun “Aleyhimize bariz bir hakem hatası olursa takımı çekerim ve hakemi aradım” sözleriyle 3 gün öncesinden başlayan karşılaşma, bizlerle Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybettiği 2009-10 sezonunun son maçını hatırlattı…

Seskim_fk_Fenerbahce_vs_Trabzonspor_070215 (17)Tek kale oynayan sarı-lacivertliler, kaçan ona yakın net gol pozisyonu, özellikle 2.devre yarı sahasından çıkmayan Trabzonspor ve aynen 5 sezon önce Onur Kıvrak’ın yıldızlaştığı maç gibi, dün akşam da ara transferde Kayseri’den alınan Hakan Arıkan’ın kaleye duvar örmesi..

Sarı lacivert köşeden, şansızlık, hakem penaltımızı vermedi, Hakan hayatının maçını oynadı gibi birçok neden sayılabilir ama dün akşam Saraçoğlunda bırakılan 2 puanda, ligin ilk devresinde çok net gözüken ‘santrafor gibi santrafor eksikliği’ yani son bölgedeki beceriksizlik benim bakışımla hepsinin açık ara önüne geçer. Ben değil rakamlar söylüyor; FB’nin en uçtaki ismi Emenike ve sadece 3 golü var. Rakamla da yazalım üç!

fb ts 50İsmail Kartal yaptığı-yapmadığı veya geç yaptığı oyuncu değişiklikleri ile bolca tartışılacaktır ama futbolcuların gol bulamamaları ve kaçırdıkları inanılmaz pozisyonlar onun suçu ise, yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım, organizasyon konusunda vasatı geçemeseler de, bu Premier Lig temposu da onun eseri demektir.

Sene başından beri ilk kez full’a yakın tribünler önünde oynayan sarı lacivertliler, oyunun hakimi, tempo yapan, pozisyonlar bulan ve 3 puan için elinden geleni yapan takım idi ama olmayınca da olmuyor..

Maçın hakemi 72 saattir yediği inanılmaz baskıya rağmen kötü bir maç yönetmedi diye düşünüyorum.. Diego’nun flu penaltı pozisyonu ’ bence penaltıya daha yakın’  ile Egemen-Aykut itişmesindeki tokat haricinde başarılı bir maç yönetti bile diyebiliriz..

Seskim_fc_Fenerbahce_vs_Trabzonspor_070215 (42)Sonuçta Fenerbahçe şampiyonluk yolunda önemli bir yara aldı, Trabzonspor’un bu aldığı 1 puanın onlara, zaten 13 puan geride oldukları şampiyonluk yarışında bir yararı olmayacak belki ama iki kulübün içinde bulundukları ve her geçen gün alevlenerek artan rekabet düşünülürse, Kadıköy’den bence 1 puandan çok daha fazlasıyla döndüler!

Daha ligin bitmesine 15 hafta var ve köprünün altından çok sular geçecektir ama sarı-lacivertliler sahalarında oynayacakları 4 büyük maçta gerekli skorları alamazlarsa ’ Trabzon’a 2 puan verdiler, BJK-GS-Bursa maçları var’ kağıt üstündeki  fikstür avantajının da bir anlamı kalmaz!

Maç yazının başında da belirttiğimiz gibi 2009-10 sezonundaki son maç olan Trabzon karşılaşmasını hatırlattı bizlere.. Fenerbahçe 16 MAYIS’daki o maçta Bursaspor’a şampiyonluğu vermişti, bugün ise daha kaybedilmiş birşey yok ama ara transfer sezonunun da kapandığını ve yola bu forvetlerle devam edileceği düşünülürse, sene sonundaki olası bir şampiyonluk kaybında, bu YAPILMAYAN santrafor transferi için, başta başkan Aziz Yıldırım olmak üzere, yönetim ve teknik heyetin epeyce kulakları çınlayacak benden söylemesi..

CENK DERFİN

cenk.derfin@abcspor.com

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

AMATÖRCE

Yedigimiz iki gol de olacak iş değil. İlkinde ortada fol yok yumurta yok. Rakibin ne baskısı var ne pozisyonu....

Benzer Konular