https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KENDİME GELDİM

Okunması Gerekenler

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece. Kadiköy’de, Ataşehir’de yapamadığımı yaptım. Doyasıya takımımı destekleyebildim Fenerbahçe deplasman tribününde. Öyle ahım şahım, olağanüstü bir tribün de değildi, o bile yetti bana. Özlemişim, iyi geldi, o yüzden kendime geldim işte.

Aslında maçı izlerken şu geldi aklım, futbol ve basket takımlarımız ne kadar benzerlik gösteriyorlar birbirleriyle, değil mi? Ikisi de iyi girdi sezona. Hem ligde hem Avrupa’da bizi çok mutlu ettiler. Her iki takım da belki çok büyük dünya yıldızlarına sahip değil ama “iyi takım” olmayı başardılar, çünkü ikisinin de başına üst düzey hocalar getirdik. Ancak yine bir benzerlik aynı dönemlerde yine her ikisi de sert düşüşler yaşadılar. Sakatlıklar, yıpranmışlıklar derken hocalar da tartışılmaya başladı.

Önce basket takımı ibreyi yukarıya çevirdi Atina deplasmanının uzatmalarında. Sonra da 2 galibiyet daha aldılar. Bugün Antep bizim Panathinaikos deplasmanımız oldu. Zaman zaman iyi oynadık ama rakibi olmayacak şekilde oyuna da soktuk. İş zora girdi. Yine uzatmalar imdadımıza yetişti. Bu galibiyetin basket takımında olduğu gibi heyecanı, coşkuyu ve özgüveni geri getireceğini umuyorum.

Tabii işin psikolojik tarafı bu. Tekniğine gelince, hocanın Galatasaray maçı sonrası radikal değişiklikler yapması bekleniyordu. Yapmasa esas eleştiri sebebi olurdu. Takıma girenlerden Mert Hakan ve Alioski tutuktular bence. Emre Mor hareket getirdi. Samet benim beklediğimden çok daha sakindi topla beraber. Szalai’ye göre daha az hata yaptı. Valencia ise yine maçın adamı olmayı becerdi. Onu takımdan kesmek bundan sonra kolay olmayacak.

Değişiklikler keşke golü yemeden yapılsaydı ama yine de hem Lincoln hem de Rossi iyi katkı sağladılar ama oyunumuz esas Arda girdikten sonra hızlandı. Valencia’yı kesmek ne kadar zor olacaksa Arda’nın sıfır dakika aldığı maçları görmemiz de zor olmalı bundan sonra.

Ben Arao’yu da beğendim bugün, Ferdi de standardını tutturdu yine. Crespo ise artık 4 kişinin arasına girerek hem kendini yıpratmayı hem de takımın hızını kesmeyi bırakmalı .
Buna ragmen ben hücumda takımı daha üretken gördüm. Esas sorun özellikle ilk devre verdiğimiz pozisyonlardı. Neyse ki çok eleştirilen Altay bu kez sağlam durdu.

Hakem ise ilk kez yonetti maçımızı galiba. Hiç beğenmedim. Faullerde ve kartlarda çok ama çok hatalıydı. Defalarca arkadan sert hareketlerine müsamaha gösterdi Antep’lilerin. Dua etsin Fenerbahçe kazandı, yoksa çok konuşulurdu.

Şimdi iyice kendimize gelme zamanı. Yaraları tamamen sarmamız lazım. Basket takımı rayına giriyor gibi, futbolda da üstüste galibiyetler almalıyız. Sonra tabelaya bakarız.

mail: alp.eralp@abcspor.com

twitter: @alperalp72

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular