KAZANINCA DA İSTİFA GEREKEBİLİR!

METEHAN SOZUGECENFenerbahçe Süper Ligin en zayıf takımına deplasmanda çıkacağı maç öncesi, hiçbir Fenerbahçeli bu maçı rahat alırız diye emin konuşamıyordu. Balıkesir ise ligdeki tek galibiyetini Galatasaray’a karşı kazanmıştı.

FB BALKESFenerbahçe hiçliklerle dolu bir ilkyarı geçirdi. Emenike, Alper ve Kadlec yerine Alves, Sow ve Webo ile başladılar maça. Hiçbir üretkenlik yapamadı , hiçbir pozisyona giremediler. Meireles’in ortasında kaleci Emrullah’ın hatası ile Fenerbahçe öne geçti. İlk yarı da böyle 1-0 kapandı.

İkinci yarıda aynı hiçliklerle devam etti. Fenerbahçe kazandı.

Bu maç ve bu sezon için Fenerbahçe derbiler dışında iyi top oynamadı. Fenerbahçe oynadığı maçlarda pres yapıp top kapamadı yani kondisyon eksiği var. Fenerbahçe pas yapmaya çalışıyor ama yaptığı pasların hiçbir anlamı yok! Çok pas yapan takım 4-5 pastan sonra pozisyona girer rakibini eksiltir. Fenerbahçe bunların hiçbirini yapamıyor. Maçtan sonra 3 puan aldık vs..zırvalıkları ile uğraşılmamalı hemen gerekli istifalar verilmeli ve takım FENERBAHÇE’ye yakışır şekilde oynamalıdır. Geçen sezon nisanda gelen şampiyonluktan sonra, bu sene diğer takımlar bu kadar kötüylen 4.yıldız takılmazsa bunun hesabı verilmelidir.

Yani takım kazansa bile onurlu insanlar istifa edebilirler!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

metehan.sozugecen@abcspor.com