https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KADINLARDA İLK KEZ WOZNIACKI, ERKEKLERDE 20.KEZ FEDERER

Okunması Gerekenler

Avustralya Açık 2018 tek kadınlar finalinde, Simona Halep’i üç saate yaklaşan 3 setlik bir mücadele sonunda deviren Caroline Wozniacki, kariyerinin ilk Grand Slam zaferini elde etti.

Set Sonuçları: 7/6, 3/6, 6/4

Final setinin sekizinci oyunu öncesi sağlık molası alan ve sol dizinin altına bandaj yaptıran Wozniacki, tekrar ritmini buldu ve “7 kez servis kırılan” 71 dakikalık final setini 6-4 ile kazanarak kariyerinin ilk Grand Slam zaferine ulaştı.

2 saat 49 dakikalık mücadelede 6 ace ve 40 puan vuruşu kaydeden Halep, özellikle rakibinin ilk servislerine yanıt vermekte zorlanıp 46 da basit hata yapınca korttan mağlup ayrılmaktan kurtulamadı.

Maç sonunda duygusal anlar yaşayan Wozniacki, “Yıllardır bu anın hayalini kuruyordum ve bugün burada bu hayalim gerçek oluyor.” diye konuştu.

Wozniacki, bir Grand Slam tekler zaferi kazanan ilk Danimarkalı raket olmasının yanı sıra, önümüzdeki hafta, “2011’den bu yana ilk kez” dünya sıralamasında 1 numaraya yerleşecek.

……………………………………………………………………………

7.Avustralya Açık finalinde Marin Cilic ile karşı karşıya gelen Federer, ecel terleri döktüğü maçı 5 set, 3 saat 7 dakika sonunda noktaladı ve kariyerinin 6. Avustralya Açık ve 20.Grand Slam kupasını havaya kaldırdı.

Set Sonuçları: 6/2, 6/7, 6-3, 3-6, 6-1 

36 yaşındaki raket kazandığı bu kupa ile birlikte 20 ve daha fazla sayıda Grand Slam kazanan tarihteki 4.tenisçi ve ilk erkek olmayı başardı (Margaret Court-24, Serena Williams-23, Steffi Graf-22).

Final setine Cilic’in servisini kırarak başlayan yıldız raket, tecrübe ve kalitesiyle maç başladığı gibi bitirerek, son seti 6-1 ile geçti ve kariyerinin 20.Grand Slam kupasına ve 6.Avustralya Açık şampiyonluğuna uzanmayı başardı.

Federer maçtan sonraki konuşmasında “Çok mutluyum, dün geceden beri final maçını düşünüyordum. Avustralya’da çok iyi 1 ay geçirdim, 2017 sonrası bu sene de kupaya uzanmak benim için harika bir duygu” ifadelerini kullandı

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular