https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

VAR GİBİ YOK!

Okunması Gerekenler

VAR GİBİ YOK!

Bu haftaki rakip Osmanlı, ligin en zayıf halkalarından. Ne oynadığı belli olmayan, karışık bir takım. Galatasaray iç saha maçlarında aslan kesildiği için maç çok rahat geçer, hatta kaç gol atar diye beklerken, kendi kendilerine maçı zora soktular. Tabiki bunda en büyük etken Fernando ve N’Diaye’nin olmaması. Selçuk ve Tolga bu ikilinin yerini dolduramaz. Bir de N’Diaye’nin satılması ve oynamak istemeden kamptan ayrılması da takım üzerinde negatif etki yapmış olabilir.

 

İlk yarının ilk on dakikası baskılı başladı ama sonrasında… Hatalı paslar, devamlı geriye oynama, ileriye organize çıkamama… Sanki Tudor’un deplasman takımı geri gelmiş. İlk yarı boyunca Latovlevici ıslıklandı. Taraftar esasında haklı ama maç içinde bunu yapmak hiç doğru değil. Sonrasında takım arkadaşlarının kendisine sahip çıkıp alkışlaması ile hava yumuşadı. Osmanlı biraz önde basıp, kalabalık defans yapınca, yaratıcı oyuncu sıkıntısı çeken Galatasaray oldukça zorlandı. Gecenin iyi isimlerinden Eren’in assisti ve Feghouli’nin tamamlaması ile ilk yarı 1-0 sona erdi.

 

İkinci yarı Selçuk Belhanda değişikliği ile başladı. Fatih Terim’in Belhanda’yı kazanması lazım çünkü şu an onun gibisi yok. Selçuk ilk yarı hiç de fena değildi. Bence onun yerine Yasin çıkabilirdi. Nerdeyse tek olumlu hareketi yok. Osmanlı ikinci yarı biraz becerikli olsa beraberliği yakalayabilirdi. Buna tezat olarak Feghouli, Yasin ve Rodrigues biraz konsantre olsalar maç üç dört farka da gidebilirdi. Son dakikalarda Gomis oyuna girdi, girer girmez bir gol kaçırdı, hemen arkasından golü buldu. 2-0 Gomis tam Terim’in sevdiği forvet. Basıyor, atıyor, kaçıyor, topu dağıtıyor, ileride tutuyor, pes etmiyor, durdurulmuyor. Kim istemez ki… Onu besleyecek olan Belhanda, Rodrigues ve Feghouli her zaman gününde olmalılar. Bu olduğu müddet iç saha maçlarında kayıp olmaz. Dış saha maçları zaten Terim’in işi.

 

Bugün Osmanlı gibi bir takım bile çok pozisyon buldu ama gecenin en iyisi Denayer öyle anlarda müdahele etti ki, olası bir kabus engellendi. Denayer iki haftadır çok iyi. Böyle giderse defans bloğunda sol bek hariç sorun yaşanmaz. Acil sol bek lazım. Asomoah takıntısını bırakıp en azından sezon sonuna kadar idare edecek bir sol bek alınmalı. Kim olursa olsun eldekilerden iyidir. Eğer N’Diaye gidecekse, bu bütçe ile bir forvet düşünülmesi lazım. Fernando, Tolga, Selçuk, Donk orayı çözer. N’Diaye bahsedilen paralara satılacaksa bu devirde kaçırmamak lazım. O bölgenin alternatifi takım içinden de çıkar.

 

Özetle; Bu geceki maç biraz garipti. Olumlu bir futbol sanki var gibi ama yoktu. Zevkli bir maç izledik gibiydi ama değildi. Taraftar sanki çok baskılı gibiydi ama değildi. Futbolcular sanki hırslı ve istekli gibiydi ama değildi. Neyse geçti gitti. Şampiyonluk yolunda bu tip maçlarda çok kayıplar gördük ama korkulan olmadı.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: cem.demircioglu@abcspor.com

twitter: @cemdemircioglu

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular