https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İNANÇ

Okunması Gerekenler

murat asik resimİNANÇ

Salı akşamı 1 sene bizlere yaşatılan taraftarsız maçlardan, bilet satılmayan tribünlerden, birbiriyle dalaşan tribünlerden sonra yeni bir başlangıç oldu. Dolu ve ahenk içerisinde olan tribünler, gerekli yerde baskılı tezahürat gerekli yerde kulakları sağır eden ıslıklamalar… Sahada yıllardır görmeye alışık olduğumuz isimlerin yerinde yıldız oyuncular, kenarda takımı kadar efor sarfeden, agresif, idealist kendi tabiriyle bir futbol sanatçısı olan Vitor Pereira.

Rakip ise şampiyonlar liginin gediklilerinden, ve çekilebilecek olan en zor rakip olan Shaktar. Ben burada maç analizi, pozisyon yorumu yapmayacağım zira herkes bolca konuştu ve yazdı.  Benim değineceğim ve cidden mutlu olduğum konu başka.  Skordan, oynanan oyundan, sistemden, taktikten, ilk onbirden bana göre çok daha önemli ve yıllardır bizde olmayan bir durum bu. Yaşı tutanlar, 1988-89 efsane 103 gollü sezonu yaşayanlar bu duyguyu iyi bilirler. O sene Fenerbahçe, hem içeride hem dışarıda maçlara genelde mağlup başlardı. Örnek verecek olursak Kadıköy’de 1-0 geri düşülen 6-1 kazanılan Malatya maçı, deplasmanda geriye düşüp 7-2 kazanılan Eskişehir maçı, kupada deplasmanda 3-0 geriye düşüp 4-3 kazanılan Galatasaray maçı. Bizler o sezon mağlup duruma düşünce kendi aramızda güler bak yine başladı bizimkiler derdik çünkü herkes takımın o maçı kazanacağına dair en ufak şüphe duymazdı.

volkan 15Tabii bizlere bu özgüveni veren takımın sahada duruşu, oyunculardaki azami kazanma isteği ve duyulan heyecandı.. Salı akşamı da uzun yıllardır galip durumdayken bile endişeli olan taraftar, rakip baskı yaparken bile sahadaki takımın enerjisine inanıyordu. En azından ben bunu kendi içimde ve etrafımda hissettim. Fenerbahçeli artık sahadaki yenilenmiş olan takımına güveniyor, hocamızın dediği gibi kaybetse bile dik duracağına, sonuna kadar savaşacağına inanıyor. Ben uzun yıllardır bu duygunun, bu inancın geri gelmesini bekliyordum. Ben kendi adıma bu sezon Fenerbahçe’nin sezonu olacaktır diyorum. Bu görüşüm ne skorla, ne tur atlamayla da değişmeyecek. 2016 ayının mayıs ayı geldiğinde bu yazıyı gururla tekrar okuyacağıma eminim. Umarım haftaya tur da bizim olacak. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

MURAT AŞIK

mail : murat.asik@abcspor.com

twitter : @muratasik_

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular