https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İLK YAZI, İLK MAÇ

Okunması Gerekenler

İlk yazı, İlk maç

Merhaba sevgili ABC SPOR okurları. Bundan böyle imkanlar el verdiğince Beşiktaş yazıları ile birlikte olacağız.

İlk yazı için biraz şansız bir maç oldu. Zira ligin en iyi kadrosuyla, muhtemelen en mütavazi kadrosunun karşılaştığı, üstelik Beşiktaş’ın ev sahibi olduğu bir maça denk geldi ilk yazımız.

Maçın teknik analizine girmeyeceğim, zira maç istatistikleri bunun daha çok bir ilk tur Ziraat Kupası maçı gibi bir maç olduğu gösteriyordu bizlere.. Beşiktaş sahasında, Galatasaray ve Osmanlı maçlarını bir kenara bırakırsak, en rahat maçına çıktı bu sene. Güçsüz rakibine karşı iştahı ise sevindiriciydi.

Ben başka yönden anlatacağım size maçı. Öncelikle hakemle başlamak istiyorum. Uzun süre sonra ilk defa maç oynatmaya izin veren bir hakem izledik. Ofsayt golünü bir kenara atarsak – ki zaten bu hata yan hakeme yazar- oldukça iyi maç yönetti. Yalandan düşen ne Karabüklü ne de Beşiktaş’lı oyunculara pirim vermedi. Oynatmayı ön plana aldı. Şampiyonlar Liginde bu sene o kadar iyi hakemlere alıştık ki, hep ligimizdeki hakemlere bakarak iç çektik, “niye bizde böyle hakemler yok” diye. Yıldırım biraz da olsa umut verdi.

Karabük de gücünün farkında, ama asla oyunu çirkinleştirmeden, zamandan çalmadan oynadı. Malesef kadroları çok yetersiz. Seneye Süper Lig’de oynamaları için mucizeden daha fazlasına ihtiyaçları var.

Beni en keyiflendiren iki şeye gelince. Negredo gol atamıyor. Şanssız, veya beceriksiz. Ama o kadar kovalıyor o kadar çalışıyor ki, gol atamasa da taraftar onu uzun süre alkışladı. Yılda 4 milyon euro üzeri ücret alan bir oyuncuya empati yapacak değilim. Moralsizsen bankadaki paralarını sayarsın moralin yerine gelir. Ama golcüysen golünü atacaksın. Gene de iyi oynayan Negredo’ya taraftar desteği güzeldi.

İkinci güzel nokta ise Vagner’in gollerinden sonra çalan müzik. Haddaway’in meşhur “What is Love” şarkısı çaldı gollerden sonra. Vagner de dans falan etti. Beşiktaş şüphesiz PR ve Show aktivitelerinde rakiplerine büyük fark attı. Statda çalınan her müziğin bir anlamı var. Come to Beşiktaş müziğinden, What is Love şarkısına kadar herşey çok güzel ve profesyonelce planlanıyor. Neredeyse bütün oyunculara özel parçalar var.

Dediğim gibi maçın anlatılacak fazla bir tarafı yok. 2-1 gibi bir skorla bitse ancak konuşurduk maçı. O yüzden işin biraz magazin tarafını yazmayı tercih ettim. Önümüz çok yoğun bir trafik. Ve bu trafikte, böyle bir maç da bir daha olmayacak zaten.

mail: cuneyd.yuzak@abcspor.com

twitter: @cyuzak

 

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular