https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İKİ TÜKENİŞ, BİR DİRİLİŞ, BİR ŞAMPİY..

Okunması Gerekenler

Kafa olarak tükenmiş Fenerbahçe, hem kağıt üzerinde hem sahada bu sezon için teslim oldu.

Derbi haftasında lig sonuncusu Gaziantep’i deplasmanda dahi olsa yenememek, umudu kalmayan taraftarı hepten yedi bitirdi.
Advocaat’ın onca agresif soruya basın toplantısında dobra ve korkusuz cevaplar vermesi neredeyse maç sonucunun önüne geçti.
Maalesef bağırsak da çağırsak da gidişat belli.
Teknik konulara girmeye gerek yok.
Zaten üçüncülükle dördüncülüğün bir farkı da yok.
Başakşehir ise Osmanlı gibi zor bir deplasmanı 3 puanı hanesine yazdırarak kapamasını bildi ve zirvede Beşiktaş’ı yalnız bırakmadı.
Başakşehir’in seri galibiyetleri bulup bulamayacağı merak konusu. Zira Beşiktaş’ın şampiyonluk yolunda başka rakibi kalmadı.
Galatasaray’ın eline geçirdiği farkı kapama ve iddiasını sürdürme haftası bu haftaydı. Bir anlamda dananın kuyruğunun kopacağı hafta.
Kötü bir futbol oynadı diyemesek de Beşiktaş’a ilk golü erkenden atamamış olmanın verdiği sıkıntı ikinci yarının ilk dakikalarında yedikleri golle tavan yaptı. Beşiktaş, peşine takılıp Arena’ya gelen taraftarının maçta öne geçmenin verdiği coşkuyla itici güç oluşturması, şampiyonluk şarkılarının stadda inlemesi Galatasaray takımını ve taraftalarını iyice tüketti.
Maçın bitiş düdüğüyle Beşiktaş kendini şampiy.. ilan etti, Galatasaray ise havlu attı, yükselen ‘istifa’ sesleriyle tünelin yolunu tuttu.
Beşiktaş sadece ve sadece şampiyonluğu, Başakşehir ise en azından ikinciliği kovalayacak. Fenerbahçe ve Galatasaray ise tükenmişlik sendromuyla didinirken taraftarlarına da her hafta meram anlatamamanın verdiği yetersizlikle iyice boğulacak. Bu sezonun ilk dört için sıralamasının değişebileceğini sanmıyorum. Fenerbahçe 2 puan önündeki Galatasaray’ı bile geçmeye dermanı yok görüntüsü çiziyor.
mail: ali.comunoglu@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular