https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HAYAT ÖPÜCÜĞÜ

Okunması Gerekenler

HAYAT ÖPÜCÜĞÜ

Futbol 22 kişiyle oynanan ve sonunda Fenerbahçe’lilerin verem olduğu bir oyundur diye maçın 20.dakikasında yazıma bir giriş yaptım ama Nazım Sangare’nin ilk yarının uzatma dakikalarında attığı gol Fenerbahçe’yi maçta tuttu ve sonra bambaşka bir ikinci yarı, tartışılan kartlarla devam eden bir maç ve Fenerbahçe haftalar sonra kendi sahasında 3 puanla tanışıyor ve yola devam ediyor, ilginç bir maç.

Ozan’ın da Covid olması ve son maçlarda alınan kötü sonuçlar neticesinde morali bozuk, sinirleri gergin bir takımın hocası olarak Erol Bulut değişik bir kadro çıkarmıştı. Geri dörtlünün iki beki Sangare ve Novak’tı, sol önde Caner, sağ önde Sinan ve santrfor mevkiinde Kemal Ademi ve Thiam vardı. Bence Erol Bulut sosyal medya ve spor medyasındaki eleştirilerin de biraz etkisinde kalmış, ön tarafta daha fazla pres yapabileceğini düşündüğü oyuncuları tercih etmiş, olabilir çünkü bu saatten sonra çaresiz, deniyor da deniyor..

Tabii bu denemeler içerisinde bu saatten sonra Sosa ve Gökhan’dan ne kadar verim alabilir, bu da tartışmaya açık..

Klasik bir biçimde maçın hemen başı, bir duran top, kaleye gelen ilk top ve Fenerbahçe 1-0 mağlup.

Sonrasında şuursuzca gelişen Fenerbahçe atakları, sonuçsuz kalması çok doğal ataklar ve top çeviren, olursa bir gol daha modunda bir Başakşehir..

Tabii o arada Gustavo’ya verilemeyen bir kırmızı kart var, verilse maçın sonucu tam tersi olur, yazmasak da ayıp olur.

Yanlış karar mı? Yanlış karar ama sorunu kartın çıkmamasında değil, bazı maçlarda çıkıp bazı maçlarda çıkmamasında aramak daha doğru..

Ve uzatma dakikalarında gelen Nazım Sangare’nin güzel golü.
İkinci yarı da aslında aynı şekilde başladı ama son haftalarda takımını yakan Tisserand bu kez bir duran topta topu iğnenin deliğinden geçirdi ve Fenerbahçe 2-1 öne geçti.

Başakşehir de iyi günler geçirmiyor, onlar da gergin ve Gustavo’nun hareketine verilmeyen penaltının da etkisi halinde kalmış durumdaydılar ve bu durum Okan Buruk dahil 3 kırmızı karta daha sebep oldu ve 9 kişi kalan rakibine karşı Fenerbahçe Gustavo ve Mert Hakan’la iki gol daha bularak hayata döndü..

Fenerbahçe’nin iyi futbol oynayarak kazanmasını beklediğimiz bir maç değildi, bu maçı kazanmak önemliydi ve Fenerbahçe kazandı. Erol Bulut’un son maçı olma ihtimali de oldukça yüksekti, böyle bir maçtan alınan 3 puan çok önemliydi, bardağın dolu kısmı bu.
Boş kısmı ise şu, Fenerbahçe top falan oynamıyor. Erol Bulut’un bu sezonu çıkaramayacağı açık ve kendisine de yazık çünkü günah keçisi ilan edilmesi çok yakın. Oysa ki asıl sorun kendisi değil, daha evvel de söyledim davul onun boynunda asılı ama tokmak kimlerin elinde belli değil. Bu işler kan akıtmadan çözülmez, Emre ve Ali Koç gitmeyeceğine göre mecburen Erol Bulut gidecek..
Takımın motivasyonu ve isyanı çok düşüktü geçen maçlarda bunlar Erol hocaya yazar dedik ama bu kadar patatesin hepsini de Erol Bulut aldırmış olamaz, onu da biliyoruz zaten.

Para için takımını satan fırıldak, 36 yaşındaki Sosa, 35’lik Cisse ile güle oynaya şampiyon oluruz dememiştir herhalde Erol Bulut. Kim dediyse artık, bilemiyorum.
Sonra skora isyan eden yok diyoruz, az evvel ben de dedim ama Altay, Serdar, Sadık, Ozan dışında skora isyan edecek adam görmüyorum ben.
Fenerbahçe Galatasaray’a kendi sahasında yirmi küsur sene sonra mağlup olduğunda Galatasaray’lı bir yöneticiye ellerinde bir şey kalmaması sevindirici, tebrikler başkanım diye mesaj atan Mert Hakan isyan edecek değil herhalde.
Neyse, bu konuları çok deşmek istemiyorum çünkü şampiyonluk şansı devam ediyor. Bir kaç transfer belki sorunu çözer ama MHY ve Thiam kadar boş iki topçu uzunca bir süredir bu takımda görmedim, umarım ders almışlardır..

Stoper, santrfor ve bir kanat oyuncusu daha almadan da şampiyonluk imkansız.
Santrfor demişken bir parantez de Kemal Ademi’ye, görüntü var, ses yok. Bozuk Televizyon gibi..

Iyi tarafından bakalım, bu maç için hayat öpücüğü diyelim ve devamını temenni edelim de Erol Bulut’un 9 kişi kalmış bir rakibini yendiği maçta böyle bir hayat öpücüğünden neden bu kadar etkilendiğini ve maç sonu orgazm yaşadığını anlayamadım ve yakıştıramadım. Sen Fenerbahçe hocasısın unutma..

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular