https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GOL ŞOV

Okunması Gerekenler

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi boş işlerle içi doldurulmuştur, tahmin edeceğiniz üzere de
okuyucu kitlesi genelde dişilerdir. Kafeslenen kerkenezin elden kaçmaması üzerine tavsiyeler içeren makaleler bulundurur, makalelerin en baba tavsiyesi de şudur:

– O’na küçük sürprizler yapın.!

Bu küçük sürprizler meselesi ilişkide çok önemli..

Fenerbahçe taraftarı ne zaman küçük sürpriz yapacak bilmiyorum ama Jorge Jesus her hafta en az bir küçük sürpriz yapma konusunda oldukça ısrarlı.. Her hafta değişik bir 11, her hafta değişik bir şok. İlgiyle izliyorum ve hemen maça gireyim, bu hafta da değişik bir 11 vardı ama bu kez tuttu dememiz lazım. Farklı bir galibiyetin haricinde Joshua King’in kilidi açan golündeki koşusu ve bitiriciliği bence de önemliydi. Özellikle bitiricilik kısmı çünkü Rossi’den yana çok şikayet vardı..

Kasımpaşa takımını ben çözemedim açıkçası. Fenerbahçe mi çok iyiydi, Kasımpaşa mı çok kötüydü anlayamadım. Kaleci Ertuğrul için dünya para istediler ama stoperleri yokmuş, koy Caulker’ı adam etsin o defansı, Aytaç’la falan olmaz o işler..

Jesus oyun sistemini değiştirmiş gibi gördüm, Arao ve Zajc orta göbekteydi maçın büyük bölümünde, King forvet arkası ve santrfor gibi oynarken Valencia’yı zaman zaman kanatlarda gördük ve bir de bol alternatifli duran top organizasyonu..

Joshua King’in golü ve rakibin 10 kişi kalmış olması maçı bambaşka bir noktaya taşıdı. Tek kale ve sürekli Kasımpaşa ceza sahası içinde yaratılan tehlikeli pozisyonlarla dolu bir ilk yarı oldu..

Valencia’nın golü çok güzeldi. Hem vuruş hem de hazırlanış olarak mükemmeldi. Lincoln’ün ayak içi gerçekten çok iyi. Çok iyi kesiyor..

İlk yarı 3-0 bitince ikinci yarı formalite ve hazırlık maçı gibi bir formata dönüyor. İşte aynen öyle bir ikinci yarı oldu, King’in presle kaptığı ve Valencia’ya artırdığı golden sonra Jesus da denemelerine devam etti. Crespo ve Zajc’ın aynı anda sahada olduğu bir 20 dakika izledik, Serdar Dursun da sahadaydı, Arda da sahadaydı, Lincoln de sahadaydı. Deniyor ama Crespo’yu aldı yine soktu iki stoperin arasına. Bu adam böyle tercih ediyor.

İsmail Kartal’ın 11’iyle ve sistemiyle oynasın isteyen çok ama madem öyle devam etseydiniz hocanızla diyor olabilir Jesus da.

Arda’nın oyuna girdikten sonra attığı 2 şık gol 10 kişilik takıma atılan 4 golden daha büyüleyiciydi..

6-0 çok önemli bir skor. Çok büyük bir moral ama içimden bir ses aldatıcı bir skor, cok abartılı bir skor diyor, 3 maç sonra daha net konuşuruz.

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular