https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALATASARAY’IN EUROLEAGUE’DE KADER MAÇI !

Okunması Gerekenler

2013/14 sezonunun Euroleague Şampiyonu Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol takımı, bu akşam Abdi İpekçi Spor Salonunda tamam ya da devam maçına çıkacak..

Sarı-kırmızlılar, çok kötü başladıklar 2014/15 Avrupa serüveninde, son haftalarda aldıkları sonuçlara gruptan çıkma şansını hala koruyorlar ama bunun için WISLA CAN PACK ‘u yenmeleri şart!

Son hafta oynanacak olan maçlar:
18 Şubat 2015 21:00 BLMA – USK Prague
18 Şubat 2015 20:00 Galatasaray Odeabank – Wisla Can Pack
18 Şubat 2015 18:00 Dynamo Kursk – UMMC Ekaterinburg

İki Rus ekibinin mücadelesi Galatasaray’ı ilgilendirmiyor çünkü bu iki takım liderlik maçına çıkacaklar ve ilk 2’yi, 3 maçtaki sonuçlar ne olursa olsun garantilemiş durumdalar!

Son haftaya girerken USK Praha ve Wisla 16’sar, GS ve BLMA da 15’er puandalar.

Sizler için GS adına gerçekleşme ihtimali olan, olası senaryoları inceledik..

SENARYO 1: GS kazanırsa gruptan kesin olarak çıkıyor, yenilirse de kesin olarak çıkamıyor!

SENARYO 2: GS Wisla Can Pack’i mağlup eder, USK Praha da deplasmanda BLMA’yı yenerse sayı averajlarına bakmaksızın GS grubu 17 puan ile 4. sırada, USK Praha ise 18 puan ile 3. sırada tamamlayacak. Çünkü GS Wisla Can Pack ile 5/7’lik aynı galibiyet sayısına sahip olmasına rağmen, deplasmanda oynadığı karşılaşmayı da kazandığı için ikili averaj uygulanacak ve GS üst sırada yer alacak.

SENARYO 2: GS Wisla’yı mağlup eder BLMA da evinde USK Praha’ı mağlup ederse 4 takım da tüm grup maçlarında 5/7 ile aynı galibiyet sayısına sahip olacak. Bu durumda 4 takımın kendi arasında oynadığı maçlardaki galibiyet sayısına bakmamız gerekecek. GS bu 4 takım ile yaptığı maçlarda 4 galibiyet ile ilk sırada yer alacak ve grubu 3. olarak tamamlayacak.. BLMA’nın 4. sırayı alabilmesi için ise USK Praha’yı en az 5 sayı farkla mağlup etmesi gerekecek. Aksi halde USK Praha BLMA’ya mağlup olsa bile grubu 4. sırada bitirecek.

Bu arada B Grubunu 1 ya da 2.sırada bitireceği kesin olan Fenerbahçe’nin, F8 eleme turunda GS ile eşleşme durumu bulunuyor..
FB 1.çıkıp GS grubu 4.bitirirse ya da FB 2.sırada yer alıp GS 3.olarak üst tura çıkarsa, Euroleague’de geçen seneki finalden sonra, iki ezeli rakip bu kez de ÇEYREK FİNALDE kozlarını paylaşacak.

ABCSPOR

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular