https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FERRARI’DE 23 SENELIK MONTEZEMOLO DEVRİ KAPANIYOR!

Okunması Gerekenler

Ferrari’nin hisselerini elinde bulunduran FIAT grubunun İcra Kurulu Başkanı Sergio Marchionne’nin dün Ferrari Başkanı Montezemolo ile yaptığı görüşmenin ardından ayrılık kararı çıktı.

Ferrari – Fiat anlaşmazlığı

1991′den bu yana Ferrari’nin başında olan Montezemolo, Fiat CEO’su Marchionne ile şirketlerin entegreasyonu konusunda anlaşmazlık yaşıyordu.

Marchionne, Ferrari’nin Fiat grubuna daha fazla entegre edilmesini istiyor, Montezemolo ise Ferrari’nin otonomluğunu korumaya çalışıyordu.

Ferrari’nin 23 yıldır başkanlığını yapan Montezemolo’ya rekor bir tazminat ödemesi bekleniyor.

İtalyan basınındaki haberlerde Montezemolo’nun 200-300 milyon euro arası bir tazminat alacağından söz ediliyor.

FIAT’tan yapılan açıklamada, Montezemolo’nun Ferrari’nin edindiği hem ekonomik hem de sportif anlamda önemli sonuçlarda payı olduğu belirtilerek, dünya standartlarının ötesinde kurduğu ekiple başarılarla dolu uzun bir geçmişi olduğu ifade edildi.

Ferrari’den 23 senelik başkanlığın ardından ayrılan Montezemolo da yaptığı açıklamada, Ferrari’de geçirdiği yılları “unutulmaz” olarak niteleyerek, “Ferrari, dünyanın en güzel şirketi ve burada çalışmak benim için büyük bir ayrıcalıktı. Bu takıma liderlik etmek büyük onurdu” dedi.

Tarafların bugün öğlen saatlerinde bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Formula’1 de Ferrari’nin son olarak kendi evi kabul edilen Monza’daki İtalya Grand Prix’sinde varlık gösterememesi eleştirilere konu olmuştu. Ferrari’nin bağlı olduğu Fiat grubunun başındaki Marchionne, Ferrari’nin 6 yıldır Formula 1′de şampiyonluk elde edemediği gerekçesiyle Motezemolo’yu suçlamıştı.

Bu arada, Ferrari’nin başından ayrılan Montezemolo’nun adı İtalyan sivil havacılık firması Alitalia ile anılıyor.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular