https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE’YE BÜYÜK PİYANGO!

Okunması Gerekenler

Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen Kalamış Yat Limanı için devler yarıştı, Koç Grubu kazandı. Sarı lacivertliler gerçekleşen bu ihalenin ardından önemli bir gelir kaynağını da kazanmış oldu. Henüz nakit akışı sağlanamayacak ancak yapılacak girişimlerden sonra kalıcı gelir elde edilebilecek olan Kalamış Yat Limanı, üçüncü dönemde de KOÇ Grubu’nda kaldı.

İlk proje isim hakkı           Fenerbahçe Spor Kulübü, Kalamış Yat Limanı’na Fenerbahçe ismini ön ad olarak tahsis edecek. Ciddi bir kalıcı gelir kapısı açacak olan Yat Limanı’nın ikinci ayağını ise Kalamış’a açılacak olan restaurant ya da Fenerium gibi girişimler oşuturacak.

Mağaza girişimi            Fenerium’dan elde ettiği gelir ile diğer takımlara da rol model olan Fenerbahçe, Kalamış Yat Limanı’na da ürünlerinin satıldığı bir mağaza açacak.

Sosyal tesis ortaklığı         Beklenilen kalıcı gelirlerden biri de Marina’nın çok yakınında olan antrenman sahaları. Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait olan antrenman sahası ve sosyal tesisleri Kalamış Yat Limanı ile birleştirme çalışmasının gerçekleşmesi sonucunda sarı lacivertliler ciddi bir gelirin daha sahibi olacak.

Sürpriz proje           Fenerbahçe yönetimi ve KOÇ Grubu’nun merakla beklediği proje ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait!  Kadir Topbaş’ın seçim projelerinden biri olarak açıkladığı ve Kadıköy Salı Pazarı ile Kurbağalı Dere olarak adlandırılan ve Fenerbahçe Stadı’na yakın olan kanal yakınlarına yapılması planlanan proje ile arazinin değeri 4 ile 5 kat arasında artacak. Bu artış ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü’nün menkul kıymet gelirleri de katlanacak.

Eurosport

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular