https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DUSTIN TOKARSKI

Okunması Gerekenler

New York’da maç devam ettikçe gollerin çirkinliğinin daha da arttığı bir maç izledik.

Montreal takımı, 5 haftalık diz sakatlığından geriye dönen genç yıldız Alex Galchenyuk’in uzatmaların henüz 72inci saniyesinde attığı golle seriyi 2-1 e getirmeyi başardı. Seri şu anda 2-1 New York Lehine ve 4. maç Pazar günü tekrar New York MSG’de.!

tokarski2Alt yapıdan gelen genç kaleci Dustin Tokarski nin 35 kurtarış yaptığı gecede, çıktığı sadece 2’inci playoff maçı olmasına rağmen ışıldayarak kazandırdığı bir maç izledik. Aslında bu çeşit riskleri almak Montreal takımı için yeni bir başlangıç değil! 1997 yılı ikinci seri playoff maçında New Jersey’e karşı hiç kimsenin beklemediği bir şekilde genç Josee Theodore kaleye geçirilmiş iki defa uzatmaya giden maçı Theodore, Quebec’li kalecilere mahsus kusursuz kelebek sitiliyle muhteşem bir performansla 4-3 kazandırmayı bilmişti. Zaten daha sonra da ligin Elit kalecileri arasında yerini aldı.

2010 yılında yine playoff’larda Jaroslav Halak Washington’a karşı oynanan seride sürpriz bir şekilde NHL‘deki ilk playoff maçına çıkmıştı. Ve maçı ve seriyi  kazanan bir numaralı faktör olmuştu. Washington ardından Buffalo ve dünkü transferle New York Islanders’ın 4 yıl, 18 milyon dolarlık kontratla, 1 no’lu kalecisi oldu.

Aslında genç yaşına rağmen Tokarski’nin NHL dışı CV‘si hiç te yabana atılır cinsten değil; Calder Kupası, Memorial kupası, Dünya Gençler şampiyonu, Telus Minikler kupası…

tokarski3Saskatchewan doğumlu genç maç sonrası etrafını saran medya mensublarına karşı olgun ve rahatlığı da herkesi biraz daha şaşırttı. “Çok zevk alarak oynadığım bir maçtı. Belki de kariyerimin şu ana kadar en önemli maçını kazandım kendim ve takımım için. Aslında değişen çok ta birşey yok hayatımda sadece twitter hesabıma bir gecede 10 000 üzeri kayıt oldu o kadar …”

Tokarski NHL kariyerine super bir baslangıc yaptı. Bakalim onun bu performansı devam edip,  Price’in yokluğunda  New York’u elemeğe yetecek mi?

ozkan.temur@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular