https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE’DE BOBBY DIXON BİLMECESİ

Okunması Gerekenler

Fenerbahçe Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan, Kostas Sloukas’ın imza töreni sırasında “Bobby Dixon neden açıklanmıyor?” sorusuna Ufak tefek pürüzler kaldı. Zannediyorum 10-15 gün içinde belli olur. yanıtını vermişti.

Peki bu pürüzler neler ?

Fenerbahçe Bobby Dixon’u Türk oyuncu statüsünde oynatmak istiyor ama TBF tarafından Türk oyuncu lisansı verilebilmesi için, Türk vatandaşlığına geçmiş olması ve Milli Takım’da en az 1 resmi maç oynaması gerekiyor.

Yani ilk transfer sezonu 31 Ağustos’ta sona ereceği için vatandaşlık işlemlerinin ve oynaması gereken milli maçın bu tarihte önce olması gerekiyor. Bu tarih kaçırılırsa ise devreye B Planı giriyor. O da Dixon’un bir mahalli takım adına lisans çıkartması ve 3 haftalık bekleme süresinden sonra Fenerbahçe’ye transfer olması.

Ama bir diğer konu ki en önemlisi bu gibi duruyor. Statüye göre takımlar kadrolarında en fazla bir devşirme oyuncuya Türk oyuncu lisansı çıkarabiliyor ama  Fenerbahçe’de halihazırda Emir Preldziç bulunuyor.

İkisinin birden takımda kalması durumunda Fenerbahçe, Bobby Dixon’u yabancı statüsünde oynatmak zorunda kalacak ki, sari-lacivert yetkililer yabancı kontejanını harcamak istemiyor.

Emir’in senelik 1.5 Milyon Euro’luk kontratı da ellerini bağlıyor, çünkü yollamak isterlerse bu parayı vermek zorundalar ya da veren kulübü bulup, Emir’in de gitmeyi kabul etmesi gerekiyor.

Kısaca Fenerbahçe’nin önünde 2 şık bulunuyor.

Ya Emir’i başka bir kulübe verecekler ya da Dixon yabancı statüsünde oynayacak.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular