https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FİNALE DOĞRU

Okunması Gerekenler

METEHAN SOZUGECENPuan farkının tabloda yedi, gerçekte on, taraftarın gönlünde onüç olduğu bir maça çıktı Fenerbahçe. Bursaspor’u yendiği takdirde bitime yedi hafta kala Galatasaray derbisi öncesi onüç puan gibi bir fark yakalamış olacaktı ki sarı-lacivertlilerin daha önce böyle fark yakaladıkları bir sezon olmamıştı.

Ersun Yanal herkesin beklediğinden farklı olarak ilk onbirde Salih Uçan’a görev vermişti. Salih maça çok güzel başladı ve tribünlerden ”Aynı Oğuz Çetin gibi…” konuşmalarına şahit olduk. Maçın ilk yarısında Fenerbahçe belki de bu sene hiçbir maçta girmediği kadar pozisyona girdi. Emenike ‘ nin üç tane güzel şutu nu kaleci Frey kurtardı. Salih ‘ in çok güzel aşırtma pasında topla buluşan Kuyt topu kalecinin üstünden aşırtması beklenirken sol ayağı ile çok cılız bir vuruş yaptı. Bu pozisyonlar kaçarken gol; Bursa ‘ nın inanılmaz defans hatası ile Kuyt’ ın boş kaleye yuvarladığı topla geldi. Sow da bu maçta geçen hafta gol attığı için rahatlamış şekilde ve etkili oynadı. Girdiği iki pozisyonda birinde topu auta dikmesine karşı diğerinde çok güzel çalımlarla ceza sahasına girdiği topu kaleci Frey kurtardı.

İlk yarı taraftarı çok mutlu eden bir futbol vardı. İkinci yarıda Fenerbahçe belki önde olması yüzünden belki Galatasaray maçını düşünmesinden bilemeyiz, durgunlaştı. Bu arada Bursa kale sahasında üç oyuncusunun topa dokunamamasıyla bereberliği kaçırıyordu. Maç sahada böyle seyrederken Şükrü Saraçoğlu’ nda tribün şov sürekli artarak devam ediyordu. Bir anda sağdan bindiren Emenike ceza sahasına yerden kesti. Topu kontrol eden Sow çok klas bir dönüşle takımının ikinci golünü atarak taraftarı da rahatlatıyordu. İlerleyen dakikalarda Emenike yerine oyuna giren Webo düzgün bir vuruşla farkı üçe çıkarıyordu.

Salih Ucan Oyuncu performanslarını değerlendirirsek bu maçta ilk yirmi beş dakikada Salih‘i çok beğendim. Ancak daha kuvvetlenmesi gerekiyor. Meireles çok olumlu oynadı ve ister istemez ”Neden hep böyle oynamadın?” diye kendini sorgulattı. Gökhan Gönül ise kart sınırında olmasının etkisiyle çok dikkat etmekle birlikte çok iyi bir performans gösterdi.

Fenerbahçe çok rahat bir şekilde Arena deplasmanına gidiyor. Kaybetse de bir şey kaybetmeyecek. Neticede bu derbide stresli olan yine Galatasaray olacak.

metehan.sozugecen@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular