https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DEREYE GİRİLDİ, ARTIK YÜZME ZAMANI…

Okunması Gerekenler

KERIM KAZGANÖnce dere görünmeli demiştik, Fenerbahçe artık dereye girdi…..

Ancak 13 puanlık muhteşem farka rağmen haftalar önce söylediğim “Lig 28. Hafta başlayacak” söylemimin hala arkasındayım.

2013-2014 Kalan maçlar

FB GS BJK

28

GS (D) FB Kayseri

29

Antalya Sivas (D) Konya (D)

30

BJK (D) Kasımpaşa FB

31

Rize Elazığ (D) Sivas (D)

32

Akhisar (D) Gençlerbirliği Kasımpaşa

33

Karabük Trabzon (D) Elazığ (D)

34

Kayseri(D) Erciyes Gençlerbirliği

Fenerbahçe’ye matematiksel olarak 7 maçta 9 puan yetiyor. Yani içerideki 3 maçı kazanmaları yeterli, ancak bu 3 maçın ikisi ateş hattındaki iki takımla diğeri de Fener’e bu ligde en ters gelen ve Avrupa şansını kovalayan takım olan Karabük ile oynanacak. Yani bu 9 puan o kadar da kolay kazanılmayacak.

Derbiye gelince; Galatasaray bu derbiye kötü giden bir sezonda seyircisinden özür dileme maçı olarak bakıyor. Bu yaklaşım Galatasaray’ın maça Fatih Terim zamanlarındaki gibi çok agresif başlayacağı anlamına geliyor. Fenerbahçe bu başlangıca direnebilirse maça ortak olabilir ama Fenerli futbolcuların “9 puan bize yetiyor”a odaklanıp kendilerini çok zorlamayacaklarını sanıyorum. Ben 2-1, 3-1 gibi skorlarla Galatasaray’ın maçı kazanacağını öngörüyorum. Bu sene geleneğin biraz tersine Galatasaraylılar için Fenerbahçe galibiyeti “Teselli ikramiyesi” olacak gibi görünüyor.

Umarım gerilimi düşük futbol kalitesi yüksek bir maç olur.

kerim.kazgan@abcspor.com

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular