https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EZELİ RAKİPLERİ TUTAN ÇİFTLER

Okunması Gerekenler

nuran celikTakım tutup ta umursamayan erkek azdır, onlar genelde fanatik olurlar. Kadınlar farklıdırlar,  maç sezonunda,  hafta sonlarını daha rahat geçirirler. Bizim evde ise maalesef öyle değildir! Ben fanatik FB’li, eşim fanatik GS’lıdır. Sinema, tiyatro vs. gibi gezmelerimizi karşılaşmalara göre ayarlarız. Ben stresten tv’den  izleyemem ama maç sonuçlarını takip ederim. Eşim ise hep tv’den izler. Maç günleri ikimiz de heyecanlı oluruz. Her hafta değişik bir olay yaşanır evimizde:)

Yıllar önce, GS’nin maçını salonda izleyen eşimin yanına geçmiştim. ‘Maç kaç kaç?’ diye sordum. ‘1-0 galibiz, bir gol daha atsak ta rahat izlesem’ dedi. Ben de şaka yollu ‘Bir gol yeseniz de biz de rahat etsek’ dedim, DEMEZ olaydım!!!

Tekin biri değilimdir, söylediklerim genelde çıkar, GS gol yedi. Eşimin sesi kesildi, morali bozuldu. Yerinden fırladı. Benim oturduğum koltuk haricinde salonda ne var ne yok hepsini tutup tutup bıraktı. Herşeyin yeri değişmişti..Birisi gelse taşınıyoruz zannederdi. Bana ‘GÜLÜM’den başka bir şey söylemeyen eşimin yaptıklarına şaşırmıştım. Evlendiğim kişi bu muydu? Kimdi bu çılgın adam acaba?  ‘Takımıma bunu demeyecektin’ diye bağırıyordu. O sırada gol attılar, kızgınlıktan göremedi. Ben uyardım, hemen sevindi, herşeyi yerine koydu. Siniri 5 dk. sürmüştü, gönlümü almaya çalıştı ama beni çok kızdırmıştı. Kırgınlığım birkaç günde zor geçti.

O günden sonra, maç seyrettiği odaya girmemeye karar verdim. Ters ters bakacak yine kırılacaktım. En iyisi bulaşmamaktı. Salonda maç izlerken, kendince haksız gördüğü herşeye, sesinin en yüksek perdesinden bağırır, devre arasında yanıma gelir, ‘Bizim çocukları dövüyorlar’ diye şikayet ederdi. Ben de ‘Neden hep sizinkiler dayak yiyorlar, çok mu efendiler?’ diye takılırdım.

Bir keresinde onunla küsmüştük. FB-GS maçını izliyor, ben de içerde heyecanla karşılaşmanın  bitmesini bekliyordum. Biz yenmiştik. ‘Tam zamanı diye salona geçtim. Çiftetelli oynamaya başladım. Folklorcu yanım ağır bastı,  iki de TEY TEY attırdım. Hızımı alamamıştım, biraz Karadeniz oynayıp omuzlarımı titrettim. Halim kalmamıştı, yoksa bildiğim tüm ‘ANADOLU HALK DANSLARINI’ yapacaktım. O da, sevimli bir gülümsemeyle bana bakıyordu. Küslüğüm geçti diye memnun olmuştu. Ben de galibiyetimizin keyfine varmıştım, çok mutluydum. Bir daha FB-GS maçına küs girersek, TAMZARA oynamayı düşünüyorum. Belki de ARTVİN’İN ‘ ATA’MIZDAN YADİGAR ATABARI’NI’  oynarım. Bilemem artık,rüzgara bağlı:)

Birkaç sene önce Ağustos ayıydı. Futbol sezonu yeni başlamıştı. Biz 4 arkadaş gemi ile İzmir’e gidiyorduk. GS’nin maçı vardı ve yenilmişlerdi. Eşim sorunca sonucu söyledim. Neymiş efendim, bıyık altından gülmüşüm??? Gemide kayboldu,ara ki bulasın.Sonra asık suratla yemeğe geldi. Arkadaşlarımız GS’lıydı, onlarla da sohbet etmedi. GS’nin yenildiği haftalarda spor sayfalarını okumaz, bütün haftayı neşesiz geçirirdi.Tatilimiz zaten 1 haftaydı, çekeceğimiz vardı:)

2014 MART AYI sonlarıydı, GS-Kayserispor maçı vardı. Kendi sahalarında oynayacakları için rahat bir şekilde televizyonun karşısına oturdu. Kayserispor da ligde sonuncuydu. Ama GS bir türlü gol atamıyordu. 0-0’a razı olmuşlardı ki 90+4’te gol yediler.Arena’da 1-0 mağlup olmak eşime çok dokundu, morali bozuldu, başı zonklamaya başladı. Ben ‘ Kocam elden gidiyor’ diye çok üzüldüm.Kolonyalar koklattım, bileklerini ovaladım, temiz havaya çıkarttım. Teselli etmeye çalıştım.Uzun bir süre kendine gelemedi. Fanatik manatik ama eşimdi işte:)

Futbol sezonu bitti ama basketbolda play off’lar başlamıştı. Üstelik FB ÜLKER ile GS LIV HOSPITAL 4 galibiyet alana kadar oynayacaklardı. Biz  iki fanatik ne yapacaktık ? İlk maç Ülker Arena’daydı. Lig TV-3 programımız yoktu, evde maç izlenmiyordu. O günlerde cep telefonlarımızın internet paketi bitmek üzereydi, eşimin Vınn’ını ortak kullanıyorduk. O, instagram’a fotoğraf yüklüyordu, ben de tweet’lerden maç sonuçlarını izliyordum. 89-70 yendik. Obradovic’in Askerleriyiz hastagiyle ‘TEBRİKLER FB ÜLKER ‘ diye tweet attım.Pat diye internet kesildi! Önce anlamadım, sonra uyandım. ‘ Sen Vınn’ı mı kapattın?’ diye sordum.Yaramaz bir çocuk suratıyla ‘Evet, Obradovic’in askerlerine vınn-mınn yok ‘ dedi.Ne zaman tweetlere bakmıştı acaba? Amaan, galip gelmiştik ya hiç üzerinde durmadım:)

Futbolda bu sene şampiyon olduk,baskette de şampiyon olsak ne iyi olur. Haydi Fenerbahçem, 2 galibiyet daha al da yüzümüzü güldür,  HEM şampiyon olarak sezonu kupayla kapatmış olalım HEM de Tüm renkdaşlarımız mutlu olsun.

Şu an ne mi yapıyorum? Daha seri uzun, önümüzdeki iki maç ta deplasmanda olacak ve ordan kazanarak dönmek çok kolay değil. AMA ben yine de şimdiden TEY TEY provalarına başladım:)

nuran.celik@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular