https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İSPANYA BASKETBOL LİGİ ACB’DE SON DURUM

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2 Avrupa’nın tartışmasız en iyi ulusal basketbol ligi olan İspanya Basketbol Ligi’nde play-off yarı finallerinin ilk iki maçı tamamlandı. Yarı finallerin ilk iki maçı sonunda beklenen final gelecek gibi duruyor.

Real Madrid 2 – 0 Unicaja Malaga

Serinin Madrid’deki ilk iki maçında benzer senaryolar yaşandı. İki maçta da Unicaja Malaga ilk devreleri müthiş oynadı ama işi Real Madrid bitirdi. İlk maçta Real Madrid ikinci yarıda rakibini yakaladı ve maçı uzatmaya taşıdı, uzatmada kazandı. İkinci maçta ise uzatmaya gerek kalmadan Granger’ın son şutu kaçırmasıyla maç bitti. Yüksek tempoda Real Madrid’e bu kadar iyi direnen neredeyse tek takım Unicaja Malaga oldu. İki maçı da kaybetmelerine rağmen takdiri hak ediyorlar.

Valencia 0 – 2 Barcelona

Normal sezonu Barcelona’nın üstünde tamamlayan Eurocup şampiyonu Valencia’nın lig yarı finalinde zorlu bir seri oynayaması bekleniyordu ama öyle olmadı. Barcelona ilk maçta fark atarak saha avantajını ele geçirdi. İkinci maç yine Valencia’nın sahasında oynandı ve daha zorlu bir maça sahne oldu. 120 sayının bile çıkmadığı maçı Barcelona bir sayı farkla kazanarak seriyi kazanma yolunda büyük bir adım attı. Barcelona’da oynanacak olan iki maçta alınacak bir galibiyet bile Barcelona’ya finali getirecek.

arif.sahin@abcspor.com

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular