https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ERDENAY KAZANDI !

Okunması Gerekenler

yunus aydinOlağanüstü Genel Kurul’dan sonra 15 ay daha Görevine devam edecek olan Erdenay, 15 ay sonra ” Genel Kurul” için tekrar aday olacak.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Olağanüstü Genel Kurulu dün Ankara’da yapıldı ve yeni başkan Harun Erdenay oldu. Daha önce de 2005 yılında TBF seçimini kaybeden Lutfi Arıboğan’la kıyasıya bir yarışa giren Erdenay, 93 oy alırken, Arıboğan 81 oyda kaldı. 3 oy ise geçersiz sayıldı. Harun Erdenay 1 ve 2. sandıklarda 3 oy fark atarken 3-4.sandıklarda bozulmadı. 5.sandıkta ise Harun Erdenay 5 oy fark Attı ve seçimi 11 oy farkla Harun Erdenay TBF başkanı Seçildi.
Seçim öncesi Hilton Otel’de yapılan son kulislerde, Fenerbahçe tarafının Lütfü Arıboğan gelirse tüm yatırımı çekeriz restini çekerek birçok delegeyi etkiledi. Anadolu Efes sahibi Tuncay Özilhan’ın damadı Lütfü Arıboğan tarafından olduğu için tüm oylar Lütfü Arıboğan’a gitti.
HARUN LUTFUSeçime Galatasaray Tarafından Başkan Duygun Yarsuvat da katılırken, Lütfü Arıboğan’a destek için yeni başkan Dursun Özbek de salondaydı. Galatasaray kanadından tüm oylar Lütfü Arıboğan’a giderken, devletin direk 17 oy bölünmüş gibi duruyordu. ( devlet yetkililerinin bulunduğu sandıktan 16-16 sonucu çıktı. ) Beşiktaşlı delegelerin oy verme işlemine yetişememesi üzerine 20 dakika ek süre istendi.

Oylama sonucunda Harun Erdenay 93 geçerli oy, Lütfü Arıboğan ise 81 geçerli oy aldı, 3 oy ise mühür ters basıldığı için geçersiz sayıldı.
AYBERK YAĞIZ SALONA ALINMADI!
Bu seçimlerde  TBF başkanı Aday Adayı olan ancak yeterli delege imzasını alamadığı için resmi aday olamayan Ayberk Yağız seçimi izlemek için Ankara’ya geldi. Ancak akreditasyon veya misafir kartı olmadığı için salona alınmadı.
YUNUS AYDIN
yunus.aydin@abcspor.com

Son Haberler

SİZİNLE GURUR DUYUYORUZ

Ne kadar güzel pankart asmışlar numaralı tribüne :" Sizinle gurur duyuyoruz". Trabzon'daki linç ortamından başları dimdik çıkan, birbirlerine destek olan,...

Benzer Konular