https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ENTERNASYONEL HEYECANIYLA VELİEFENDİ’DE SÜPER HAFTASONU…

Okunması Gerekenler

Yarışçılığımızın her Eylül ayının ilk haftasındaki MİLLİ sınavı bu sene de 6/7 EYLÜL de nefesleri kesecek. Son yıllarda hep hüsran yaşadığımız ve arada sırada yapılan tabelalarla teselli bulduğumuz bu koşularda bu yılda genele bakınca şansımızın çokta yüksek olmadığı görülüyor. HAKEEM, GÜMBÜR GÜMBÜR ve SUZI GOLD festival öncesi madalya ihtimali olan atlarımız. Dünyaca ünlü GODOLPHIN ve MAKTOUM ekürileri bu seneyi de domine edebilir. DETTORI, N.CALLAN, R.HUGHES, A.ATZENI gibi marka olan jokeylere umarım KARATAŞ’ımız, S.KAYA mız ve diğerleri kafa tutar.

Festivalde ayrıca BAYAN AMATÖR koşularının da olması, hipodroma ayrı bir aromatik lezzet katacaktır. İlk gün IFAHR, ANADOLU ve İSTANBUL ULUSLARASI KOŞULARI heyecanı tavan yapacak cinsten. AL MAKTOUM un AL HIBAAB ı ve MYRA DEL MONLAU ya GÜMBÜR GÜMBÜR ümüz kafa tutmaya çalışacak.

2000 kumda ANADOLU koşusunda KIZILCA’ların sentetik şampiyonu HAKEEM, yabancı atlar DANADANA ve WINDHOEK’e pisti dar edebilecek mi. Tabiiki de kraliçemiz SUZI GOLD’un İSTANBUL koşusundaki performansı.

Gelelim Pazar’a. BOĞAZİÇİ koşusunda VILLAGE WIND ve SANZATU’yla Godolphin’in EXCELLENT RESULT ve NYPHEAM önünde fotofinişi geçebilecek miyiz.Tabiki de en büyük yarış TOPKAPI KOŞUSU. Çok ağır basan TYAAR ve DETTORİ’ye karşı ASTORYA’mız ve EL CONQUERADOR az görünen şanslarını yükseltmeye çalışacak. TOORMORE ise kapalı kutu.

Arapların 1600 çim MALAZGİRT KOŞUSU ise, daha önce bu koşuyu kazanan NO PROBLEM AL MAURY ile SIVIT AL MAURY arasında patlamış mısır. R.KAYA’nın BUZKAYA’sı ise formamızı temsil açısından elinden geleni yapacaktır.

BOL ŞANSLAR TÜRK ATÇILIĞI..

istanbul.tilkisi@abcspor.com

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular