https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

İLK TURDA İŞLEM TAMAM, SIRA AVUSTRALYA’DA!

Okunması Gerekenler

ARIF SAHIN-2Dünya Kupası C Grubu’nun son maçında Türkiye ikinci çeyrekte fark yarattığı maç sonunda Dominik Cumhuriyeti’ni 77-64 ile yenerek grubu ikinci sırada bitirdi.

Maçın Hikayesi

Türkiye bu maça ilk beşten üç oyuncuyu değiştirerek başladı: Tunçeri – Sinan – Cenk – Gönlüm – Aşık

dominik2Türkiye maçlarında alışık olduğumuz gibi maç oldukça düşük bir tempoyla başladı. Dış şutlarda başarısız olan Dominik skorda üstünlüğü ele geçiremedi, 5.dkdaki 7-7’den sonra Keremler’in etkili oyunlarıyla Türkiye 7 sayılık bir seri yakaladı, bu seriye DMN Garcia ile cevap verdi ve ilk çeyrek 14-13 bitti. İlk çeyrekte Gönlüm 8 sayı atarken, Garcia 11 sayı attı.

İkinci çeyreğe Cedi-Emir’le başlayan TR savunmada Garcia’yı durdurdu, önceki maçlardakinin aksine savunma ribaundlarında da başarılı olunca farkı giderek açtık. 15.dakikada ilk kez fark çift hanelere çıktı (27-17) Backcourtta kenardan gelen Ender-Cedi-Emir üçlüsünün muazzam oyunuyla farkı açmayı sürdürdük ve ilk yarı 41-23 bitti.

İkinci yarı için yazacak fazla birşey yok, maçı rölantide götürdük, fark uzun süre 17 sayının altına inmedi ve rahat bir şekilde galibiyete ulaştık.

İstatistikler
Türkiye’de Oğuz Savaş 15s-6r-3a, Kerem Gönlüm 10s-6r, Ömer Aşık 9s-10r ve Emir Preldzic 9s-5a ile oynadılar.
Dominik’te ilk çeyrekte 11 sayı atan Francisco Garcia maçı 18s-2r-2a-2tç ile tamamladı, Liz 12 sayı kaydetti.

dominik5Genel Yorum
Turnuvanın başından bu yana beklediğim performansı ilk kez bu maçta gördüğümü söyleyebilirim. Gruptan çıkmış olmanın rahatlığıyla oynadığımız maçta, rakip takımın da zayıflığıyla ilk on dakikadan sonra maçı çözdük ve gruptaki diğer maçların da istediğimiz gibi sonuçlanmasıyla ikinciliğe ulaştık.

İkinci turda Litvanya’nın sürpriz yaparak Slovenya’yı yenmesi sonucu Avustralya ile eşleştik, maç Pazar günü Barcelona’da.

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular