https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

EKSİK BAŞLANGIÇ

Okunması Gerekenler

EKSİK BAŞLANGIÇ

Vitoria’da final maçının bitiş düdüğü çaldığından bu yana geçen sürede yeni sezonu hasretle bekleyen bir insan gurubu var. Bu gurubun Fenerbahçe sevdalısı çeşitli yaşta insanlardan oluşması bir yana yıllardır Zeljko Obradoviç’le beraber yürüyen, büyüyen basketbol sevgisi beklentileri de oldukça yukarılara taşıdı.

Sezon fikstürü belirlendiğinde en sert başlangıcı yapacak olan sarı lacivert’lilerin hem Jan ve Goffy’den mahrum olmaları hem de yeni transferler Nando, Williams ve Leo’nun rollerine adaptasyonunu beklerken, kıdemli Sloukas ve Gigi’den beklenen performanslar gelmeyince, kötü başlanan Madrid macerası, her şeye rağmen umutla bitti diyebiliriz.

Nando ve Williams’ın hiç yabancılık çekmeden takımı sahiplenişleri,Stimaç’ın müthiş mücadelesi, Kaliniç’in son çeyrek katkısı bir yana top kayıplarının 90%’ının çok kolay olması ve çemberimize sayı olarak dönmesi maç içinde çift haneleri farklar yarattı.

Williams’ın kırk dakika sahada kalıp, yirmi verimlilik puanı ile bitirdiği ilk maçı alkışı hak ederken, Nando’nun ilk çeyreğin son dört dakikasında ki yumruğunu masaya vuruşu, yerden yere atlayıp savunma katkısı, maç sonu en kritik yerde elden topu vermesine rağmen ilerleyen haftalarda Obradoviç’in sistemine amiral etkisi yapacaktır.

Eksiklere ve hücum tarafında yaşanan organizasyon hatalarına rağmen geri düşülen dönemlerde ortaya konan karakter, kolay top kayıplarından yenilen moral bozucu sayıların çokluğu olsa da, umudu kaybetmeden ve sistemden ayrılmadan verilen performans o senenin bu sene olduğunun yansımaları.

Bir maç kazanmak uğruna oyuncu odaklı değil takıma inanan mantalite kazanacak..

Bu arada, Derrick Williams’a son hücumda yapılan müdahale net faul idi!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

Son Haberler

SINIRLI USSALLIK

SINIRLI USSALLIK Belfast ya da Glasgow’un arka sokaklarında gezerken şehrin turuncu ya da yeşil olarak tasnif edildiğini görürsünüz. Bunun sebebi...

Benzer Konular