https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

DICK DUR EĞİLME, BU TARAFTAR SENİNLE !!

Okunması Gerekenler

brunoObjelerin birer tılsımı var mıdır ? Bence vardır. Boşuna mı totem yapıyoruz uğurlu çakmakla, çorapla vs. Dar gömlekli hocasıyla yüzü bir türlü gülmeyen Fenerbahçe taraftarı, ekose ceketiyle kameralar karşısına geçip, umutlar dağıtan yeni hocasıyla Avrupa’da nasıl bir başlangıç yapacak bakalım diye ben de merak içindeydim açıkçası.. Dar gömlek uğurlu gelmedi, İnşallah “Zübük” Ceketi uğurlu gelir. “Josef’i satın, Fernandao işimizi görmez” dedi İhtiyar Kurt, gönülleri anında fethetti; yaşını falan takan kalmadı o andan itibaren. Fenerbahçe maça beklenen kadro ile başlamasa da beklenen 4-3-3 formatında başladı..

FB GRA 2Solda Aatıf, sağda Emenike, ortada Fernandao, tandem Skretel-Neustadter, ortaya Topal geçmiş tek ön libero gibi, yanında Ozan, önlerinde ise Salih. Salih-Aatif işbirliğinde Fenerbahçe henüz 4.dk da golü buldu zayıf rakibi karşısında. Erken gol her zaman oyun hırsını bozar ve bu dakikadan sonra kontrollü bir Fenerbahçe izledik ilk 25 dk boyunca. Sanıyorum bu da Advocaat’in kimliği, ayağa paslarla sakin bir oyun anlayışı ile kontrollü hücumu da seviyor. Fenerbahçe bu yarıda önde basmaya çalıştı, muvaffak olduğu anlar da oldu, sezon başı malum; eleştirmek doğru olmaz. Orta sahadan kapılan toparla hızla hucuma çıkmaya da çalıştı Fenerbahçe, skor olarak olmasa da taktik anlamda başarılı oldu bu konuda.

Özellikle sol kanat kullanıldı ilk yarıda, Ozan, uzun toplarla hem kanatlara hem de göbeğe ince paslarla attı. Taraftar çok antipatik buluyor bu çocuğu ama bence ilk yarının en iyisiydi ve doğru şekilde ilk kez kullanıldı. 25.Dakikadan sonra ise Fenerbahçe oyuna ağırlığını koydu, 26 da Neustadter kafayla vurması gereken topa altı pastan ayağıyla vurmaya çalışınca Fenerbahçe bir golden oldu, bir kaç dakika sonra Hasan Ali’nin ortasına Fernandao müsait pozisyonda kötü bir kafa vuruşu yaptı, topuk pasları ve ikiye Bir tek paslarla gelişen atakta kaleci topu kesti, 42.dakikada Emenike’nin şahsi becerisiyle kanattan taşıyarak getirip vurduğu şut kaleciden sekti ve Fenerbahçe üstün ve istekli oynadığı ilk yarıyı tek farkla önde kapadı..

FB GRA 3İkinci yarı beklendiği gibi başladı; Fenerbahçe sahayı daralttı, baskıyı biraz daha artırdı ve sağ kanadı daha çok kullanmaya başladı zaten sağ kanadın etkili adamı orada, Emenike fazla çizgide kaldığı için ilk yarıda sıkışıp kalmıştı, Advocaat’ın uyarısı olmuş belli ki.. Ama Fenerbahçe son yıllarda izlemeye alışık olduğumuz görüntüde, topa sahip olduğu halde pozisyon üretmekte zorlandı yine. 67 de iki değişiklik birden geldi, Aaaa dediniz mi? Fernandao-Rvp ve Aatıf-Stoch. Şaşırmak bile güzel ve derken de Stoch klasik gölünü attı ve Fenerbahçe’yi rahatlattı.. Ardından defansif anlayışından taviz vermeye başlayınca Grasshoppers, sahada Fenerbahçe show başladı.. Orta sahada kapılan toplar, dikine uzun paslarla gelişen organize ataklar ve Stoch show.

FB GRA 4İki oyuncu değişikliği takımın tüm çehresini değiştirdi, üst üste kaçan pozisyonların ardından Stoch 90+da ceza sahasının dışından sert bir şutla fişi çekti ve Fener turladı. Advocaat’ın elinin değdiğini söylemek bence mümkün. 3-5 günde mental anlamda bir şeyler vermiş, oyunu daha dikine ve daha çabuk oynayın demiş ve bu da daha ofansif bir takım izleyeceğimizin belirtisi. Uzun zaman sonra etkili bir Coaching hamlesi izledik bu gece. Takım iyi yolda, Stoch ve Salih kazanıldı, büyük artı. Aatıf kendini bulamadı henüz, takımın en etkili silahı Volkan dönerse çok şey değişir ancak bir santrfor şart. Salih çok iyiydi ama oraya daha kısa ve dribbling yapan, süratli bir 10 numara lazım, Sosa misali.

Umutlarımız yeşerdi, ilk defa dikine bir Fenerbahçe izledik Yanal’dan bu yana. Advocaat böyle oynatsın yeter ki; kaybedersek te arkasında durmayan namerttir. Hep böyle DICK’ine ! Korkak değil, Dick durarak!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Son Haberler

YAZ KIZIM

Bazen kaybettim sanırsın ama çok şey kazanmışsındır. Bazen gömüldüm sanırsın ama ekilmişsindir, yeniden filizleneceksindir. Bazen kazandım sanırsın ama kaybetmişsindir. 10 kişiyle kazanılan...

Benzer Konular