https://abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SANDIKTAN ÇIKAN TRANSFERLER

Okunması Gerekenler

ALP ERALPİlk öneleme turunda ışık veren oyuncu Emenike olmuştu. Her iki Monaco maçında da gollerimizi atmış, hiç hesapta yokken yeniden doğma sinyalleri vermişti. Bugün mağlupken bile kapanmaya gelen bir takıma karşı oynadığımızdan istediği boş alanları daha az buldu. Yine de bir çok pozisyonun içinde vardı. Fernandao’ya oranla daha etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

FB GRA 3Ancak gecenin yıldızı bir başka unutulan yıldız Stoch oldu. Özlediğimiz jeneriklik gollerinden attı. Gözlerimizin pasını sildi. Paok, Al Ain, Bursaspor derken kiralandığı takımlarda giderek düşen bir performans gösteriyordu. Söylenildiğine göre kendine pek te iyi bakmıyordu. Umarım hatalarından ders almıştır. Artık takımda Hollandalılardan oluşan bir teknik ekip var ve onun Twente’deyken nasıl yıldızının parladığını yakından biliyorlardır. Bu avantajı kullanıp yeniden eski günlerine dönmek tamamen kendi elinde.
Öte yandan en büyük kazancımız 2 senedir ayrı kaldığımız Salih kesinlikle. Hani derler ya ”iyi futbolcu bazen pas verişinden değil pası alışından belli olur” diye, işte Salih’in topu alışları müthiş,önüne harika alıyor. Adam eksiltme özelliği var. Arkadaşlarını pozisyona sokmakta da çok maharetli. Fizik olarak ta gittikçe güçleniyor. 90.dakikada attığı deparlar ve rakibe basması gözlerden kaçmadı. Biraz da son vuruşlarını geliştirse ve atağa çıkarken yaptığı top kayıplarına dikkat etse harika olacak. Ha bi de kornerleri bence Salih atmasın. Ama bunlar hep düzeltilebilecek eksikler, önemli olan şu anda Salih’in orta sahamızdaki çok net en yetenekli ve takımda alternatifi olmayan tek oyuncu olması.
FB GRA 4Gelelim Van Persie’ye. Belki gol atamadı ama oyuna girdikten sonra net bir şekilde gösterdi ki bambaşka bir motivasyon ve coşku ile oynayacak bu sezon.Benim hissiyatım hoca Emenike ve Van Persie’yi beraberce ilerde kullanıp 4-4-2’ye dönebilir ileriki haftalarda ama ne olursa olsun sandıktan çıkan oyuncularımızdan Van Persie yeni bir transfer gibi takımın rengini değiştirecek gibi gözüküyor. Advocaat’in de en önemli görevlerinden biri ondan maksimum verimi almak olacak.
Bu arada 4 tane eski oyuncumuzun yeni transfermişçesine performanslarını överken esas yeni transferler Skrtel ve Neustaedter’in de hakkını teslim edelim. Tamam rakip zayıftı ama görevlerini son derece ciddi biçimde ve hatasız yaptılar. Grasshoppers eğer bu kadar etkisiz kaldıysa onların performansının etkisi çok büyüktü.
Belli ki hoca değişikliği takıma biraz hava katmış. Bu tip değişiklikler sonrası genelde görülen bir şey bu. Ancak esas sınav haftasonu ligin ilk maçında olabilecek en ters başlangıç olan Başakşehir deplasmanında. Eğer o maçtan da galibiyetle çıkabilirsek işte o zaman camiaca en çok ihtiyacımız olan şeye, gerçek anlamda ”havaya” kavuşabiliriz. O ”hava” belki yönetimden gelecek sıcak bir açıklama ile taraftarı da tribüne geri döndürebilir. Unutulmasın ki üst düzey olmayan bir hocayla ya da  gerçek bir 10 numara olmaksızın da şampiyonluk gelebilir ama boş tribünlerle şampiyonluk gelmez.
mail: alp.eralp@abcspor.com
twitter: @alperalp72

Son Haberler

HABABAM GÜM GÜM GÜM

Evet haylazdır Hababam. Ele avuca sığmaz, ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Bir bakmışsın herkesin yüzünü güldürüyor. Bir bakmışsın hepimizi...

Benzer Konular