İlk öneleme turunda ışık veren oyuncu Emenike olmuştu. Her iki Monaco maçında da gollerimizi atmış, hiç hesapta yokken yeniden doğma sinyalleri vermişti. Bugün mağlupken bile kapanmaya gelen bir takıma karşı oynadığımızdan istediği boş alanları daha az buldu. Yine de bir çok pozisyonun içinde vardı. Fernandao’ya oranla daha etkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
![FB GRA 3](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2016/08/FB-GRA-3-300x163.jpg)
Öte yandan en büyük kazancımız 2 senedir ayrı kaldığımız Salih kesinlikle. Hani derler ya ”iyi futbolcu bazen pas verişinden değil pası alışından belli olur” diye, işte Salih’in topu alışları müthiş,önüne harika alıyor. Adam eksiltme özelliği var. Arkadaşlarını pozisyona sokmakta da çok maharetli. Fizik olarak ta gittikçe güçleniyor. 90.dakikada attığı deparlar ve rakibe basması gözlerden kaçmadı. Biraz da son vuruşlarını geliştirse ve atağa çıkarken yaptığı top kayıplarına dikkat etse harika olacak. Ha bi de kornerleri bence Salih atmasın. Ama bunlar hep düzeltilebilecek eksikler, önemli olan şu anda Salih’in orta sahamızdaki çok net en yetenekli ve takımda alternatifi olmayan tek oyuncu olması.
![FB GRA 4](https://abcspor.com/wp-content/uploads/2016/08/FB-GRA-4-300x267.jpg)
Bu arada 4 tane eski oyuncumuzun yeni transfermişçesine performanslarını överken esas yeni transferler Skrtel ve Neustaedter’in de hakkını teslim edelim. Tamam rakip zayıftı ama görevlerini son derece ciddi biçimde ve hatasız yaptılar. Grasshoppers eğer bu kadar etkisiz kaldıysa onların performansının etkisi çok büyüktü.
Belli ki hoca değişikliği takıma biraz hava katmış. Bu tip değişiklikler sonrası genelde görülen bir şey bu. Ancak esas sınav haftasonu ligin ilk maçında olabilecek en ters başlangıç olan Başakşehir deplasmanında. Eğer o maçtan da galibiyetle çıkabilirsek işte o zaman camiaca en çok ihtiyacımız olan şeye, gerçek anlamda ”havaya” kavuşabiliriz. O ”hava” belki yönetimden gelecek sıcak bir açıklama ile taraftarı da tribüne geri döndürebilir. Unutulmasın ki üst düzey olmayan bir hocayla ya da gerçek bir 10 numara olmaksızın da şampiyonluk gelebilir ama boş tribünlerle şampiyonluk gelmez.
mail: alp.eralp@abcspor.com
twitter: @alperalp72